Bolt poinformował o sprawie niezapowiedzianej kontroli w poniedziałek za pośrednictwem wideo zamieszczonego na Instagramie. Od sierpnia trenuje on z zespołem Central Coast Mariners. Na razie jest testowany przez australijski klub, który ma wkrótce podjąć decyzję, czy podpisać z nim kontrakt.

"Jak mam przejść to badanie? Nie jestem jeszcze przecież profesjonalnym piłkarzem. Spytałem więc tę panią ''Dlaczego muszę poddać się testowi, kiedy jeszcze nawet nie podpisałem z klubem umowy?'  Odparła, że powiedziano jej, iż jako czołowy wcześniej sportowiec muszę być badany... Dobra, ok" - zaznaczył w filmie rekordzista świata na 100 i 200 m.

32-letni Jamajczyk w piątek w sparingu z Macarthur South West United zdobył swoje dwa pierwsze gole w piłkarskiej karierze. Jego zespół wygrał 4:0.

Bolt zakończył karierę lekkoatletyczną po mistrzostwach świata w Londynie w ubiegłym roku. Wcześniej wielokrotnie zapowiadał, że chciałby kiedyś spróbować swoich sił w profesjonalnym futbolu.

Jamajczyk był najlepszy na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m na trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich (2008, 2012, 2016). Jeden ze złotych medali stracił, ponieważ na dopingu przyłapano także startującego w sztafecie Nestę Cartera.