Ponad dziewiętnaście lat temu, wiosną 1999 roku swój pierwszy mecz w ekstraklasie Dudek rozegrał właśnie jako piłkarz katowickiego klubu. Łącznie zagrał w tym klubie 49 razy i strzelił 5 goli. W roli trenera piłkarzy GKS-u Dudek zadebiutuje już w najbliższy piątek w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec. Zadanie ma jasne, ale niełatwe: wydobył drużynę z kryzysu by znów znów walczyła o awans do Ekstraklasy. 

 

- Dostałem dobrą propozycję pracy w Katowicach. Podjąłem wyzwanie udziału w projekcie długofalowym. GKS jest w bardzo trudnym okresie.

 

8 października Dudek zrezygnował z prowadzenia beniaminka ekstraklasy Zagłębia Sosnowiec, po ligowej porażce na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:4. W 11 kolejkach sosnowiczanie zgromadzili tylko siedem punktów i stracili najwięcej bramek w lidze - 24. W tabeli zajmują przedostanie miejsce.

 

43-letni trener prowadził Zagłębie od 21 sierpnia 2017 roku i była to jego pierwsza praca w roli głównego szkoleniowca. W sezonie 2017/18 wywalczył z klubem awans do ekstraklasy.