Dziewicki: Teqball uczy grać w piłkę przez zabawę

Piłka nożna

- Teqball to konkurencja, która może w znaczący sposób pomóc profesjonalnym piłkarzom w szlifowaniu techniki. Czucie piłki, koncentracja i technika to podstawy futbolu. Stół teqball to ciekawe i nowatorskie rozwiązanie dla klubów i akademii piłkarskich - stwierdził w rozmowie z Polsatsport.pl Piotr Dziewicki.

Adam Łuczka: Czy uważa Pan, że teqball może być realnym wsparciem w profesjonalnym treningu piłkarskim?

 

Piotr Dziewicki: Teqball to konkurencja, która może w znaczący sposób pomóc profesjonalnym piłkarzom w szlifowaniu techniki. Czucie piłki, koncentracja i technika to podstawy futbolu. Stół teqball to ciekawe i nowatorskie rozwiązanie dla klubów i akademii piłkarskich. Dzięki takim wynalazkom trening staje się ciekawszy, ponieważ uwzględnione są elementy rywalizacji.

 

Czy próbował Pan swoich sił na zakrzywionym stole?

 

Miałem okazję chwilę pograć na stole i muszę przyznać, że to naprawdę wciąga. Gdybym na co dzień miał dostęp do takiego sprzętu to pewnie ciężko byłoby mi się oderwać. To naprawdę świetnie pomyślany komponent sportowy, który daje wiele radości.

 

Czy teqball jako dyscyplina sportowa ma szanse na rozwój w Polsce?

 

Takie inicjatywy jak teqball powinny być promowane i udostępniane, aby zainteresować jak największą ilość klubów i ośrodków sportowych. Stół oferuje wiele możliwości gry i jest urozmaiceniem treningu. Może być szczególnie przydatny w szkoleniu młodych piłkarzy, których trzeba zachęcić i zmotywować do uprawiania dyscypliny.

 

Cała rozmowa z Piotrem Dziewickim w załączonym materiale wideo.

Adam Łuczka, kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze