Polak wywalczył brązowy medal mistrzostw świata!

Piłka nożna

Adrian Duszak wywalczył na organizowanych w Reims mistrzostwach świata w Teqball brązowy medal. Łupem Polaka padli reprezentanci Kuwejtu, Czech, Meksyku, Rosji, Francji, Niemiec oraz Czarnogóry. Lepszy w półfinale okazał się jedynie zawodnik z kraju, w którym zaczęło się teqballowe szaleństwo, czyli z Węgier.

Teqball to wymyślona cztery lata temu na Węgrzech dyscyplina łącząca w sobie elementy piłki nożnej oraz tenisa stołowego. Ze względu na swoją widowiskowość rywalizacja przy zakrzywionym stole szybko znalazła entuzjastów na całym świecie, a w jej promocję włączyły się takie gwiazdy światowej piłki jak Luis Figo, Carles Puyol, Simao Sabros, William Gallas czy Robert Pires.

 

W zeszłym roku w Budapeszcie zostały rozegrane pierwsze mistrzostwa świata, w których raczkujący w tej dyscyplinie Polacy dotarli do 1/8 finału. W tym roku zawody przeniosły się do Reims we Francji, a mistrz Polski Duszak zapowiadał, że będzie na nich walczył o medal.

 

Okazało się, że jego obietnice nie były wyłącznie czczym gadaniem, bowiem Polak wywalczył brązowy medal zostawiając na pokonanym polu aż siedmiu rywali! W fazie grupowej bez straty seta (mecze rozgrywa się do dwóch wygranych partii, każda do dwudziestu punktów) pokonał on kolejno reprezentantow Kuwejtu, Czech, Meksyku i Rosji, a w fazie pucharowej jego łupem padli Francuz oraz Niemiec. Marzenia o finale zakończył niestety przeciwnik z Węgier, jednak Polak nie załamał się i w meczu o 3. miejsce pokonał reprezentanta Czarnogóry 2:0.

 

 

Duszak został więc pierwszym reprezentantem znad Wisły, któremu udało się wywalczyć medal mistrzostw świata w teqballu. Niespełna miesiąc temu pochodzący z Ostrołęki zawodnik zapisał się już na kartach historii tej dyscypliny, gdy został pierwszym mistrzem Polski, podczas turnieju rozgrywanego w Podkowie Leśnej.

 

Polska para deblowa, w składzie Adrian Duszak/Konrad Nowicki dotarła zaś do 1/8 finału.

 

W załączonym materiale wideo wywiad z Michałem Listkiewiczem o teqballu.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze