Liga Narodów: L(o)ew ujarzmiony. Kolejna porażka Niemiec!

Do 60. minuty na boisku grała tylko jedna drużyna i była nią reprezentacja Niemiec. Końcowy wynik mówi jednak zupełnie coś innego. We wtorkowym meczu Ligi Narodów na Stade de France ekipa Francji pokonała naszych zachodnich sąsiadów 2:1. To sprawia, że mistrzowie świata z 2014 roku wciąż pozostają bez zwycięstwa w tych rozgrywkach, a posada ich selekcjonera Joachima Loewa wisi na włosku.

- Gdyby pierwszą połowę podzielić na kilka części i ocenić punktowo w bokserskim stylu, wówczas każda runda należałaby do Niemiec - powiedział po pierwszych trzech kwadransach komentujący to spotkanie wspólnie z Tomaszem Hajto, Tomasz Smokowski.

Komentator Polsatu Sport miał absolutną rację, ponieważ podopieczni Loewa zaprezentowali się o wiele ciekawiej w pierwszej części spotkania na tle aktualnych mistrzów świata. Na boisku w ogóle nie było widać zespołu, który według niemieckiej prasy jest w bardzo dużym kryzysie i potrzebuje drastycznej przebudowy. Od pierwszych minut to właśnie nasi zachodni sąsiedzi emanowali spokojem i częściej zagrażali bramce rywala.

Jedyna bramka padła jeszcze przed upływem pierwszych piętnastu minut. Świetny odbiór na połowie boiska zanotował Toni Kroos, który odegrał piłkę do Leroya Sane. Zawodnik Manchesteru City wpadł w pole karne i chcąc dośrodkować, trafił futbolówką w dłoń Persnela Kimpembe. Sędzia Milorad Mazić bez zawahania wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na gola zamienił Kroos.

Niemieccy piłkarze jeszcze kilkukrotnie w tej części spotkania zbliżyli się pod pole karne Trójkolorowych, zmuszając Hugo Llorisa do interwencji. Aktywni w szeregach przyjezdnych byli Sane oraz Niklas Sule. W obozie Francji zdecydowanie wyróżniał się Kylian Mbappe, który próbował nękać swoich adwersarzy na prawym i lewym skrzydle, ale za każdym razem brakowało finalizacji. Do przerwy to reprezentacja Niemiec schodziła z minimalnym prowadzeniem.

Niemieccy piłkarze imponowali spokojem w grze obronnej. - Nie ma momentu, w którym wybijaliby piłkę na alibi - przyznał Smokowski. Jako jedyny w ekipie gospodarzy, który próbował to zmienić był Mbappe, ale brakowało mu wsparcia ze strony kolegów z drużyny. W 52. minucie gwiazdor Paris Saint Germain mógł jednak doprowadzić do remisu, wykorzystując swoją szybkość wyprzedził defensora i znalazł się sam na sam z Manuelem Neuerem. Górą był jednak bramkarz Bayernu Monachium.

W najmniej oczekiwanym momencie podopieczni Didiera Deschampsa potrafili doprowadzić do wyrównania, pokazując, że nieprzypadkowo są mistrzami świata. W 62. minucie dośrodkowanie z lewego skrzydła Lucasa Hernandeza wykorzystał Antoine Griezmann, którego strzał głową wylądował "za kołnierzem" Neuera.

Od tego momentu przebieg spotkania znacznie wyrównał się, a nawet większą przewagę mieli Francuzi, którzy chcieli pójść za ciosem. To zwiastowało bardzo ciekawą końcówkę.

W niej fatalny błąd w obronie popełnili niemieccy piłkarze, którzy pozwolili wbiec w swoje pole karne Blaise Matuidiemu. Następnie Francuz został powalony na murawę przez Matsa Hummelsa, a sędzia tego spotkania drugi raz podyktował rzut karny. Była to spora kontrowersja. Do piłki podszedł Griezmann, który chwilę później mógł cieszyć się z dubletu.

Reprezentacja Niemiec nie była w stanie podnieść się po dwóch ciosach zadanych przez miejscowych i musiała ostatecznie pogodzić się z porażką 1:2. To sprawia, że czterokrotni mistrzowie globu nadal pozostają bez triumfu w Lidze Narodów i ich listopadowy mecz z Holandią będzie o być albo nie być w tych rozgrywkach. Francja natomiast jest liderem grupy, ale wciąż nie może być pewna awansu do Final Four.

Francja - Niemcy 2:1 (0:1)

Bramki: A. Griezmann 62, 80 (k) - Kroos 14 (k)

Francja: Hugo Lloris - Benjamin Pavard, Raphael Varane, Persnel Kimpembe, Lucas Hernandez - N'Golo Kante (90+4. Steven Nzonzi), Paul Pogba - Kylian Mbappe (86. Ousmane Dembele), Antoine Griezmann, Blaise Matuidi - Olivier Giroud

Niemcy: Manuel Neuer - Matthias Ginter (83. Julian Brandt), Niklas Sule, Mats Hummels, Nico Schulz - Thilo Kehrer, Joshua Kimmich, Toni Kross, Leroy Sane (75. Julian Draxler) - Timo Werner, Serge Gnabry (88. Thomas Mueller)

Relacja zakończona

Koniec meczu! Francja pokonuje Niemcy 2:1! To było bardzo ciekawie widowisko. Dziękujemy za śledzenie relacji!

Ostatnie próby Niemców. Będzie jeszcze rzut wolny dla Niemiec na połowie Francji.

Jeszcze jedna zmiana wśród gospodarzy. Nzonzi za Kante.

Sędzia doliczył trzy minuty.

Schodzi strzelec dwóch bramek dla Francji, Griezmann, którego zastąpił Ndombele.

Dobra interwencja Neuera po strzale jednego z Francuzów będącego w polu karnym Niemców.

Kolejna roszada wśród Niemców. Thomas Mueller za Gnabriego.

Schodzi jeden z lepszych zawodników w tym meczu, Mbappe. W jego miejsce Dembele.

Czy Francja utrzyma prowadzenie do końca?

Brandt za Gintera w niemieckiej ekipie.

Goool!!! Pewne wykonanie jedenastki przez Griezmanna. Francja na prowadzeniu!

Rzut karny dla Francji! Hummels powalił na murawę Matuidiego.

Mocny strzał z dystansu Pogby, ale niefortunnie trafił w Mbappe. Piłka leciała w światło bramki.

Zmiana w zespole Niemiec. Plac gry opuszcza Sane, a w jego miejsce wchodzi Draxler.

Wyrównane spotkanie z lekką przewagą Francji.

Odpowiedź Niemców. Strzał z dystansu Gnabriego, ale broni Lloris.

Griezmann mocno z wolnego, ale wysoko nad poprzeczką.

Francuzi mocno napędzeni tym trafieniem, rzucili się do kolejnych ataków.

Goool!!! W najmniej oczekiwanym momencie Francja doprowadza do remisu! Dośrodkowanie z lewego skrzydła Hernandeza i strzał głową Griezmanna ląduje za kołnierzem Neuera.

Przed chwilą był rzut rożny dla Niemiec, a teraz stały fragment gry dla Francji. Znowu w roli głównej Mbappe.

Tym razem Mbappe się nie popisał. Złe, zbyt wysokie dośrodkowanie 19-latka.

Faulowany Mbappe na lewym skrzydle.

Zdecydowanie najlepszy zawodnik w obozie Francji.

Najlepsza szansa dla Francji! Swoją szybkość wykorzystał Mbappe, który z łatwością obiegł rywala i znalazł się sam na sam z Neuerem. Górą bramkarz Bayernu.

Niemieccy piłkarze imponują spokojem w grze obronnej. "Nie ma momentu, w którym wybijaliby piłkę na alibi" - rzekł komentujący to spotkanie Tomasz Smokowski.

Strzał Hernandeza z dystansu, ale zablokowany.

Zaczynamy drugą połowę! Oba zespoły bez zmian.

Tak wyglądają wyniki do przerwy we wszystkich wtorkowych meczach Ligi Narodów. Spotkania w Kazachstanie i Armenii już dobiegły końca.

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Francja przegrywa z Niemcami 0:1. Wracamy za kwadrans.

Najlepsza okazja dla Francji. Akcja lewym skrzydłem Hernandeza, który podaje do Giroud, ale ten z kilku metrów posyła piłkę obok bramki. Miał jednak przy sobie rywali na plecach.

Strzał Pogby, ale prosto w mur.

Mbappe faulowany kilka metrów przed polem karnym niemieckiego zespołu. Szansa dla gospodarzy.

Mbappe wpadł w pole karne, ale od razu doskoczyli do niego niemieccy obrońcy. Chwilę później dośrodkowanie Griezmanna do 19-latka, ale ten nie sięgnął piłki, którą łapie Neuer.

Odważny wślizg Hernandeza w swoim polu karnym, ale skuteczny.

Ginter głową po dośrodkowaniu Kroosa z rożnego, ale niecelnie.

Sane oddał strzał będąc w polu karnym Francji, ale jego uderzenie zablokowane.

Żółta kartka dla Gintera za faul w bocznym sektorze boiska na Griezmannie.

Rzut wolny dla Francji na prawym skrzydle blisko pola karnego Niemiec. Dośrodkowanie Griezmanna, ale wybijają piłkę rywale.

Mbappe walczył o piłkę z Hummelsem w polu karnym Niemiec, a następnie pada na murawę. Arbiter, którym jest Milorad Mazić pozostał jednak niewzruszony.

Kolejne dośrodkowanie Kroosa z rzutu rożnego, ale piąstkuje Lloris.

Ależ blisko podwyższenia prowadzenia przez Niemców. Duże zamieszanie w polu karnym Francji po wrzutce z rzutu rożnego. Lloris interweniuje na linii po strzale Gintera.

Nieudana próba Pogby z dystansu.

Zmarnowana szansa gości, którzy wyszli dwójką na jednego obrońcę Francji. Podanie Sane do Wernera jednak za głębokie i wybija piłkę Lloris.

Rzut rożny dla Niemiec.

Goool!!! Toni Kroos wykorzystuje rzut karny, chociaż blisko obrony był Lloris. Niemcy na prowadzeniu!

Rzut karny dla Niemiec! Przechwyt Kroosa na połowie Francji, do piłki dopadł Sane, który dośrodkował w polu karnym, ale po drodze jeden z Trójkolorowych zagrał ręką.

Zamieszanie pod bramką Francji. Nogami po zagraniu swojego obrońcy musiał interweniować Lloris.

Próbka umiejętności i przede wszyskim przyspieszenia Mbappe. Gwiazdor PSG szarżował prawym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, ale zabrakło wykończenia.

Akcja ofensywna Niemców, ale dośrodkowanie Sane nie znalazło adresata.

Pierwszy strzał w kierunku bramki autorstwa Griezmanna.

Zaczynamy!

Za nami już hymny obu państw.

Piłkarze obu drużyn już w katakumbach stadionu.

Tak wygląda zestawienie gospodarzy.

Oto skład gości na to spotkanie.

Niemieckie media bez litości: Horro-Bilanz, Jogi, wystarczy!

O piłkarskiej reprezentacji Niemiec dawno nie było tak głośno w negatywnym świetle jak obecnie. Po porażce w Lidze Narodów z Holandią 0:3, nasi zachodni sąsiedzi stanęli przed widmem degradacji do niższej dywizji. Posada selekcjonera Joachima Loewa wisi na włosku, a niemieccy dziennikarze sugerują Jogi, dosyć, kończ już.

Kiepskie wyniki osiągane przez Niemców sprawiły, że posada selekcjonera Joachima Loewa stoi pod dużym znakiem zapytania. Ewentualna porażka na Stade de France może kosztować go zwolenieniem z posady.

W pierwszym starciu obu drużyn padł bezbramkowy remis. W swoich drugich meczach Francja pokonała Holandię 2:1, która z kolei wygrała niedawno z Niemcami 3:0. To sprawia, że Trójkolorowi w tabeli mają cztery oczka, Oranje trzy, natomiast nasi zachodni sąsiedzi pozostają z jednym punktem i bez strzelonego gola.

Witamy w relacji meczu Ligi Narodów UEFA pomiędzy reprezentacjami Francji oraz Niemiec. Początek rywalizacji zaplanowany jest na godz. 20:45.