32-letni Jamajczyk 12 października w sparingu z Macarthur South West United zdobył swoje dwa pierwsze gole w piłkarskiej karierze, a jego Central Coast Mariners wygrali sparing 4:0.

 

Bolt wielokrotnie podkreślał, że marzy o tym, by po zakończeniu kariery sprinterskiej zostać piłkarzem. Aktualnie trenuje z australijskim zespołem, w którym jest testowany. Mariners jeszcze nie podjęli decyzji, czy podpisać z nim kontrakt.

 

Niewykluczone, że propozycja maltańska okaże się bardziej konkretna od australijskiej. Valletta FC zamierza podpisać z najszybszym człowiekiem globu dwuletnią umowę. Klub buduje zespół i marzy o występach w Lidze Mistrzów.

 

"Mistrzowie są w Valletcie zawsze mile widziani, a my uważamy, że nic nie jest niemożliwe" - powiedział dyrektor generalny klubu Ghasston Slimen na łamach francuskiej gazety sportowej "L'Equipe".

 

Bolt zakończył karierę lekkoatletyczną po ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Londynie.

 

Jamajczyk był najlepszy na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m na trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich (2008, 2012, 2016). Jeden ze złotych medali stracił, ponieważ na dopingu przyłapano startującego w sztafecie Nestę Cartera.