Piątek przebojem wdarł się do włoskiej ligi. Jest najlepszym strzelcem Serie A (w 7 meczach strzelił 9 goli). Fenomenalnym początkiem sezonu zwrócił na siebie uwagę skautów i menedżerów piłkarskich. 

 

W transferowej walce o bramkostrzelnego zawodnika mają już rywalizować Juventus, Napoli, Roma oraz Inter.

 

"Prowadziliśmy rozmowy o Piątku zarówno z Genuą, jak i z jego z agentem" - potwierdził Aurelio De Laurentiis, prezes Napoli.

 

Piątek jest na celowniku nie tylko włoskich zespołów. Fantastyczna forma polskiego napastnika zwróciła uwagę także FC Barcelony, która szuka zastępcy Luisa Suareza. 

 

W najbliższej kolejce Serie A Genoa zmierzy sie na wyjeździe z Juventusem. Występ Piątka będzie pod baczną obserwacją wszystkich zainteresowanych transferem klubów. Na stadionie w Turynie ma pojawić się między innymi doradca FC Barcelona ds. rynku międzynarodowego Ariedo Braida.

 

Dziennik wspomina, że lista klubów zainteresowanych Piątkiem sukcesywnie się wydłuża. Są na niej także Borussia Dortmund i Bayern Monachium. Napastnik, który przyszedł do Genoi za 4 miliony euro, już wkrótce może stać się tytułowym "złotym chłopcem" wartym ponad 60 milionów euro.