Fortuna 1 Liga: Kiereś nie jest już trenerem Stomilu

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Kiereś nie jest już trenerem Stomilu
fot. CyfraSport

Kamil Kiereś nie będzie dłużej trenerem piłkarzy pierwszoligowego Stomilu Olsztyn - poinformował w czwartek klub. Olsztynianie zajmują obecnie przedostanie miejsce w tabeli.

W oficjalnym komunikacie Stomil podał, że dotychczasowy szkoleniowiec i zarząd klubu doszli w czwartek do porozumienia w sprawie rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Razem z Kieresiem odchodzi drugi trener Andrzej Orszulak. Nazwisko nowego trenera Stomilu zostanie ogłoszone w piątek.
 
W opublikowanym na stronie klubu oświadczeniu Kamil Kiereś podsumował swój 10-miesięczny pobyt w Olsztynie. Podziękował wszystkim, którzy współpracowali z nim w tym okresie, a także klubowi "za możliwość realizowania się i nabycia doświadczeń nie tylko w radosnych chwilach, ale też i tych bardzo burzliwych momentach".
 
Przypomniał, że mimo licznych problemów i pracy w trudnych warunkach drużynie pod jego wodzą udało się w zeszłym sezonie utrzymać w 1. lidze. Ocenił, że była to zasługa dopracowania optymalnego ustawienia taktycznego, dobrego przygotowania fizycznego oraz odpowiedniego nastawienia mentalnego.
 
W swoim oświadczeniu zwrócił uwagę, że w obecnym sezonie - pomimo wcześniejszych zapewnień o płynności finansowej klubu - okazało się, że "Stomil ma długi i poważne problemy".
 
"To nas wyhamowało. Mimo, że graliśmy 12 meczów z rzędu na wyjazdach, prezentowaliśmy przyzwoity poziom, byliśmy chwaleni za grę ale drużynie zaczęło brakować skuteczności" - napisał Kiereś.
 
Jak przyznał, doszedł do wniosku, że Stomil wyczerpał jego "baterię". "Dzisiaj klub potrzebuje nowej energii oraz świeżego spojrzenia na potrzeby nowego szkoleniowca" - stwierdził.
 
44-letni Kiereś był trenerem Stomilu od grudnia 2017 r. Bilans jego pracy w tym klubie to dziewięć zwycięstw, cztery remisy i 16 porażek. W obecnym sezonie zespół z Olsztyna zdobył 10 punktów w 13 meczach.
 
Olsztyński klub od kilku lat przeżywa finansowe i organizacyjnie zawirowania. Licencję otrzymał w instancji odwoławczej. Celem na obecny sezon - jak zapowiadał Kiereś w rozmowie z PAP - miało być wzmocnienie organizacyjnej i sportowej stabilności klubu oraz odbudowa jego wizerunku.
ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze