Legia Warszawa śladem Realu Madryt i Barcelony! Nowa nazwa stadionu

Piłka nożna
Legia Warszawa śladem Realu Madryt i Barcelony! Nowa nazwa stadionu
fot. CyfraSport

Piłkarze Legii już niedługo zagrają na stadionie o nowej nazwie! "Arena Warszawa" lub "Warsaw Arena" - tak ma nazywać się stadion przy Łazienkowskiej 3, nawiązując oczywiście do nazwy miasta.

Według portalu Legia.net, na czwartkowym posiedzeniu Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki w Warszawie podjęto temat nowej nazwy stadionu Legii. Na tę chwilę są dwie opcje: "Arena Warszawa" oraz "Warsaw Arena".
 
- Takie stanowisko umożliwia nadanie stadionowi nazwy handlowej i promocyjnej. W mojej ocenie wariant „Warsaw Arena” jest lepszy, bo promowałby miasto poza Polską, a mamy nadzieję, że Legia będzie grała regularnie w europejskich pucharach - opowiedział polityk i autor projektu, Paweł Lech.
 
Nowa nazwa oznacza dla stołecznego klubu... pieniądze. Co roku opłaca on czynsz w wysokości 3,7 miliona złotych, dokładając do tego 1,5 mln podatku. Ta umowa miałaby zrównoważyć finanse na linii miasto-klub.
 
- Wiemy, że Legia wpłaca do miejskiego budżetu najwięcej spośród stołecznych klubów, a praktycznie nie dostaje środków z miasta. Taka umowa mogłaby zrównoważyć kwestie finansowe, a komercyjna nazwa stadionu w takiej formie przyniosłaby dużo korzyści. Każdego roku Warszawę odwiedza trzy miliony turystów z całego świata. Musimy promować miasto na całym świecie, a klub piłkarski jest do tego ciekawą opcją. Wystarczy spojrzeć na duże przykłady pokroju Realu Madryt czy FC Barcelony - zakończył Lech.
ch, legia.net, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze