Piszczek zakończy karierę w Polsce? "Jeśli zdrowie na to pozwoli"

Piłka nożna
Piszczek zakończy karierę w Polsce? "Jeśli zdrowie na to pozwoli"
fot. PAP

Łukasz Piszczek niedawno udzielił wywiadu niemieckim mediom, w którym został zapytany o swoją przyszłość klubową. Były już reprezentant naszego kraju zdardził nieco enigmatycznie, że rozważa powrót do Polski, ale nie jest jeszcze tego pewien.

33-letni obrońca od 2010 roku występuje w barwach Borussii Dortmund, w których rozegrał już ponad 300 spotkań, strzelając 16 goli oraz zdobywając m.in. dwa mistrzostwa Niemiec i dwa Puchary Niemiec. Miał okazję zagrać także w finale Ligi Mistrzów. Doświadczony defensor zasłużył sobie na miano legendy klubu, z którym kontrakt obowiązuje go do końca sezonu 2019/2020.

 

W wywiadzie dla Ruhr Nachrichten sam zainteresowany przyznał, że niewyklucza zakończenia kariery w którymś z polskich klubów - Być może zakończę karierę w Polsce, ale pod warunkiem, że pozwoli mi na to mój stan zdrowia. Nie mogę jednak obiecać, że tak się stanie - przyznał Piszczek.

 

Kariera 65-krotnego reprezentanta Polski w naszym kraju zaczęła się od gry w LKS-ie Goczałkowice Zdrój. Następnie ówczesny junior trafił do renomowanej szkółki Gwarka Zabrze. W seniorach zadebiutował w Zagłębiu Lubin, z którym w 2007 roku zdobył mistrzostwo Polski. W Miedziowych spędził trzy lata, będąc na wypożyczeniu z Herthy Berlin. Następnie ze stolicy Niemiec przeniósł się do Dortmundu, w którym występuje do dziś.

 

Niewykluczone, że po zawieszeniu butów na kołku w Borussii, Piszczek faktycznie wróci do Polski, ale zajmie się prowadzeniem szkółki, której jest założycielem w Goczałkowicach-Zdroju.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze