Nawałka mógł zostać selekcjonerem uczestnika MŚ

Piłka nożna
Nawałka mógł zostać selekcjonerem uczestnika MŚ
fot. Cyfrasport

Jak donosi portal sport.pl, Adam Nawałka nie może narzekać na brak ofert od potencjalnych pracodawców. Jednak były selekcjoner reprezentacji Polski dotychczas nie był zainteresowany żadną z nich. Odrzucił m.in. zapytanie od federacji Iranu, który dzielnie walczył na ostatnich MŚ.

Po mundialu w Rosji, Nawałka zakończył pracę z naszą reprezentacją. Biało-Czerwoni nie wyszli z grupy i PZPN zdecydował, że nadszedł czas, aby rozstać się z selekcjonerem, który prowadził drużynę narodową przez blisko pięć lat.

 

Mimo nieudanych mistrzostw świata, trener Nawałka miał kilka atrakcyjnych propozycji. Zgłosiła się po niego między innymi Legia Warszawa, ale niespełna 61-letni szkoleniowiec odmówił mistrzom Polski. Teraz sport.pl ujawnił, że pochodzący z Krakowa taktyk "podziękował" także za pracę federacji Iranu. Reprezentację tego kraju ostatecznie nadal prowadzi Carlos Queiroz.

 

Ponadto krakowianin odrzucił "zaloty" Ormian, którzy chcieli, żeby prowadził ich drużynę narodową. Nawałka również nie był zainteresowany pracą na Cyprze, gdzie kilka klubów chciało go zatrudnić. Jeden z najlepszych polskich trenerów liczy, że uda mu się spełnić marzenie o posadzie we Włoszech. Nawałka obecnie przebywa w Zakopanem, gdzie wypoczywa i czeka na satysfakcjonujące oferty, najchętniej z Półwyspu Apenińskiego.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze