Piątek zdobył koszulkę Ronaldo. "Dziękuję królu"

Sobotnie stracie Juventusu z Genoą było zapowiadane jako pojedynek dwóch snajperów Cristiano Ronaldo i Krzysztofa Piątka. Górą był Portugalczyk, którzy strzelił gola, ale jego "Stara Dama" tylko zremisowała z klubem Polaka 1:1. Po meczu nasz reprezentant wymienił się koszulkami z CR7.

Mecz w Turynie przerwał dwie imponujące passy. Juventus pierwszy raz w tym sezonie nie wygrał swojego spotkania, a Piątek przerwał serię siedmiu ligowych meczów ze strzelonym golem. Polak nadal jest jednak liderem klasyfikacji strzelców Serie A. Ma dziewięć bramek na koncie. Cztery mniej ma Ronaldo.

Okazało się, że tuż po końcowym gwizdku Piątek wymienił się koszulkami właśnie z Portugalczykiem. Reprezentant Polski pochwalił się tym faktem na swoim koncie na Instagramie. Opublikował zdjęcie trykotu i napisał „Dziękuję królu”.

Choć snajper Genoi w tym sezonie śrubuje rekordy i jest na razie niedościgniony nawet dla Ronaldo, to widać, że czuje do niego duży respekt i uważa za najlepszego piłkarza świata. Sama gra przeciwko Portugalczykowi była dla Piątka dużym przeżyciem. Miejmy nadzieję, że już wkrótce takie starcia będą dla niego codziennością.