Francuz algierskiego pochodzenia urodził się w Lyonie i jest wychowankiem tamtejszego Olympique. 25-latek jest obecnie kapitanem swojej drużyny w barwach, której występuje przez całą seniorską karierę. Ofensywy pomocnik latem był o krok od przenosi do Liverpoolu, ale ostatecznie kluby nie osiągnęły porozumienia.

 

Filigranowy zawodnik, który jest 19-krotnym reprezentantem "Trójkolorowych" rozegrał na zwycięskim mundialu sześć z siedmiu spotkań. We wszystkich meczach pełnił jednak rolę rezerwowego. Łącznie przebywał na boisku 68 minut.

 

Bayern od dawna przygląda się Fekirowi, który chętnie zmieni barwy klubowe. Czołowy zawodnik Ligue 1, chce bowiem sprawdzić się w mocniejszym zespole. Szef skautingu w monachijskim klubie, Laurent Brusser oglądał Francuza w akcji podczas meczu Ligi Mistrzów.

 

W tym sezonie ten kreatywny zawodnik wystąpił w 8 meczach, strzelił w nich 3 gole oraz zanotował tyle samo asyst. Jego kontrakt z obecnym pracodawcą wygasa wraz z końcem czerwca 2020 roku. Wartość rynkowa Fekira wynosi 60 mln euro (wg serwisu transfermarkt.de).