Michalczewski w końcu wyjdzie do ringu z legendą! "Walka marzeń"

Sporty walki

Dariusz Michalczewski (48-2, 38 KO) wraca do boksu. Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych zaczął niedawno karierę promotora pięściarskiego. Podczas gali, którą "Tiger" zorganizuje w Gdańsku 8 grudnia, odbędzie się również jego benefis związany z 50-tymi urodzinami. Co ciekawe Polak ma wtedy wejść do ringu z legendarnym Royem Jonesem Jr (66-9, 47 KO).

Na walkę Michalczewski - Jones Jr. przed laty czekało wielu sympatyków pięściarstwa. Ostatecznie nigdy do niej nie doszło. Polak 13 lat temu zakończył karierę, ale co ciekawe Amerykanin nadal pozostaje aktywnym zawodnikiem.
 
- Wyjdę do ringu i to nie z byle kim. Na mój benefis przyjedzie Roy Jones Jr. Dostałem potwierdzenie, że będzie na gali - zaczął Michalczewski.

Pamiętam przez te wszystkie lata pytali mnie, kiedy Darek zmierzy się z Jonesem. Po walce z Virgilem Hillem pojawił się artykuł w prestiżowym "The Ring", który mówił o walce marzeń właśnie pomiędzy nimi. Darek też był o to pytany, pewnie stanęły na przeszkodzie kwestie pieniężne - dodał Janusz Pindera.

- Przede wszystkim chodziło o kasę - dodał "Tiger".

Jak zauważył Artur Łukaszewski Roy Jones Jr. cały czas jest w rankingach. Ostatni raz walczył w lutym 2018 roku. Michalczewski zauważył jednak, że formuła ich wyjścia do ringu nie jest jeszcze znana. Dodał również, iż kilka tygodni temu wznowił treningi bokserskie.

 

W przeszłości "Tiger" był mistrzem świata w wadze półciężkiej oraz junior ciężkiej. Amerykanin zaś posiadał pasy mistrzowskie różnych organizacji w dywizji średniej, super średniej, półciężkiej oraz ciężkiej.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze