Piątek na liście kolejnego giganta

Piłka nożna

Krzysztof Piątek swoją imponującą skutecznością sprawił, że mówi o nim cała piłkarska Europa. Reprezentantowi Polski przyglądają się najlepsze kluby Starego Kontynentu. Do tego grona dołączył Juventus, którego wysoko postawiony działacz - Pavel Nedved potwierdził ten fakt. - Monitorujemy Piątka - powiedział na łamach "La Gazzetta dello Sport".

Sobotni mecz Juve z Genoą nieoczekiwanie zakończył się remisem (1:1). Tym razem polski snajper nie zdołał trafić do bramki strzeżonej przez rodaka - Wojciecha Szczęsnego. Jednocześnie było to jego pierwsze spotkanie w Serie A, w którym nie zdołał się wpisać na listę strzelców. Jednak jego dorobek i tak jest niesamowity, bowiem w 8 meczach strzelił aż 9 goli.

 

Pochwał w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport" Piątkowi nie szczędził legendarny piłkarz Juve, który pełnie teraz funkcję wiceprezesa. - Bacznie mu się przyglądamy. To niezwykle interesujący zawodnik. Jego forma strzelecka była zaskoczeniem dla wszystkich miłośników Serie A – zaznaczył Nedved.

 

Zaraz po końcowym gwizdku Piątek wymienił się koszulką ze swoim idolem Cristiano Ronaldo, który otworzył wynik meczu. 2-krotny reprezentant Polski pochwalił się swoją "zdobyczą" na Instagramie. Kto wie, być może już w kolejnym sezonie Piątek stworzy duet w CR7 w barwach "Bianconerich".

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze