Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam wygrał rzutem na taśmę!

Ajax Amsterdam wygrał u siebie z Benfiką Lizbona 1:0 w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania okazał się obrońca Noussair Mazraoui, który strzelił gola na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry.

Piłkarze obu drużyn starali się od pierwszej minuty, żeby kibice nie mogli spokojnie wysiedzieć na trybunach i przed telewizorami. Do przerwy brakowało tylko tego, co najważniejsze… goli. Chociaż jedni i drudzy mieli swoje okazje, to Andre Onana oraz Odisseas Vlachodimos zachowali czyste konto.

Fani gospodarzy mieli nadzieję, że powtórzy się scenariusz z 19 września, kiedy ich ulubieńcy podejmowali AEK Ateny. Wtedy pierwsza połowa także zakończyło się bezbramkowym remisem, natomiast w drugiej części spotkania worek z bramkami rozwiązał się na dobre i skończyło się zwycięstwem 3:0.

Hakim Ziyech i jego koledzy długo bili głową w mur, chociaż rywale nie słynęli z żelaznej obrony. W szesnastu poprzednich wyjazdowych meczach Ligi Mistrzów, biorąc pod uwagę również eliminacji, tylko raz zachowali czyste konto. W Amsterdamie bardzo długo wydawało się, że poprawią wspomnianą statystykę. W doliczonym czasie gry Noussair Mazraoui oddał jednak strzał zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali i wylądowała w siatce!

Ajax Amsterdam - Benfica Lizbona 1:0 (0:0)

Bramka: Mazraoui 90+2

Ajax Amsterdam: Andre Onana - Noussair Mazraoui, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Nicolas Tagliafico - Donny van de Beek (88. David Neres), Lasse Schoene, Frenkie de Jong - Hakim Ziyech, Kasper Dolberg, Dusan Tadić

Benfica Lizbona: Odisseas Vlachodimos - Andre Almeida, German Conti, Jardel, Alex Grimaldo - Pizzi (79. Gabriel), Ljubomir Fejsa, Gedson Fernandes - Eduardo Salvio, Haris Seferović, Rafa Silva (90. Franco Cervi)

Żółte kartki: Mazraoui, Onana, Tagliafico - Jardel, Conti, Salvio, Seferović