Liga Mistrzów: Klęska Atletico Madryt. Borussia Dortmund skuteczna do bólu!

W meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów Borussia Dortmund pokonała Atletico Madryt 4:0. To pierwsza tak wysoka porażka Diego Simeone w roli trenera wicemistrza Hiszpanii. Cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek, który padł ofiarą brutalnego faulu.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola. Dwie najlepsze drużyny w grupie przystąpiły z należytym szacunkiem do rywala, stąd mało sytuacji do zdobycia gola. Dopiero w 38. minucie Alex Witsel strzałem zza pola karnego otworzył wynik.

Na dodatek, tuż przed przerwą doszło do groźnie wyglądającej sytuacji z udziałem Łukasza Piszczka. Thomas Lemar w walce o piłkę kopnął polskiego piłkarza w okolicę oka, polała się krew. Były reprezentant Polski musiał zejść z boiska, aby opatrzyć ranę. Na szczęście szybko wrócił na plac gry.

Drugie 45 minut przyniosło więcej sytuacji podbramkowych dla obu drużyn. Atletico Madryt, które nie przegrało od sześciu meczów w Lidze Mistrzów, chciało podtrzymać swoją passę. Zbyt śmiałe ataki podopiecznych Simeone zakończyły się utratą kolejnych bramek. Wszystko za sprawą rezerwowych BVB Raphaela Guerreiro i Jadona Sancho, którzy swoimi trafieniami pogrążyli klub z Madrytu.

Po środowym meczu nastąpiła zmiana lidera. Ekipa z Dortmundu objęła samodzielne prowadzenie w grupie A.

Borussia Dortmund – Atletico Madryt 4:0 (1:0)
Bramki: Witsel 38, Guerreiro 73, 89, Sancho 83

Borussia: Roman Burki – Achraf Hakimi, Dan-Axel Zagadou, Abdou Diallo, Lukasz Piszczek – Thomas Delaney (36. Mahmoud Dahoud), Axel Witsel – Christian Pulisic (79. Jadon Sancho), Mario Gotze, Jacob Bruun Larsen (63. Raphael Guerreiro) – Marco Reus

Atletico: Jan Oblak – Filipe Luis, Lucas Hernandez, Diego Godin, Juanfran – Saul Niguez (70. Angel Correa), Thomas (46. Rodrigo), Koke, Thomas Lemar -  Antoine Griezmann, Diego Costa

Żółte kartki: Diallo, Zagadou – Thomas, Lemar, Luis, Costa, Correa