Liga Mistrzów: Wymiana ciosów w Eindhoven. Tottenham wypuścił zwycięstwo z rąk

W meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów PSV Eindhoven zremisowało z Tottenham Hotspur 2:2. Goście byli drużyną lepszą do momentu utraty jednego z zawodników. W zespole londyńczyków czerwoną kartką ukarany został bramkarz Hugo Lloris.

W pierwszej połowie Tottenham, jak na faworyta przystało, prowadził grę, dłużej utrzymując się przy piłce. Nieoczekiwanie jednak prowadzenie objęli gospodarze. Toby Alderweireld dziecinnie stracił piłkę będąc ostatnim stoperem, przejął ją Hirving Lozano, który pokonał bramkarza Kogutów. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Lucas Moura.

Po przerwie goście dalej przeważali, kwestią czasu wydawały się kolejne bramki. Piłka aż trzykrotnie obijała poprzeczki na stadionie w Eindhoven. W końcu prowadzenie zapewnił Anglikom Harry Kane, który w środowy wieczór mógł kilkukrotnie podwyższyć wynik meczu.

Przełomowym wydarzeniem była czerwona kartka bramkarza Tottenamu, Llorisa. Francuz wyciął Lozano tuż przed swoim polem karnym. Grające w osłabieniu „Koguty” próbowały utrzymać wynik, ale mistrzowie Holandii coraz śmielej sobie poczynali w ataku. Na trzy minuty przed końcem spotkania wyrównał Luuk de Jong.

To pierwszy punkty obydwu drużyn w tej edycji Ligi Mistrzów. Tottenham zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy B tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu od PSV.

PSV Eindhoven - Tottenham Hotspur 2:2 (1:1)
Bramki: Lozano 30, De Jong 87 – Moura 39, Kane 55

PSV: Jeroen Zoet – Denzel Dumfries, Daniel Schwaab, Nick Viergever, Angelino – Pablo Rosario, Gaston Pereiro (83’ Cody Gakpo), Jorrit Hendrix – Hirving Lozano, Luuk de Jong, Donyell Malen

Tottenham: Hugo Lloris – Ben Davies, Davinson Sanchez, Toby Alderweireld, Kieran Trippier – Eric Dier, Mousa Dembele (74. Harry Winks) – Heung-Min Son (81. Michel Vorm), Christian Eriksen, Lucas Moura ( 64. Erik Lamela) – Harry Kane

Żółte kartki: Angelino – Angelin, Dumfires

Czerwona kartka: Lloris (79, za faul)