Zabójczo piękna pięściarka podbije serca kibiców? (ZDJĘCIA)

Sporty walki
Piękna Sądej podbije serca kibiców boksu?
Galeria zdjęć (10)

Podczas gali Underground Boxing Show X w zawodowym ringu zadebiutuje 22-letnia Wiktoria Sądej. Piękna pięściarka już zwróciła na siebie uwage mediów, które okrzyknęły ją miss ringu. Sprawdźcie jak wygląda!

- Stawiam wszystko na jedną kartę, a moją motywacją jest kariera słynnej Nicole Adams - mówi dwukrotna wicemistrzyni Europy Wiktoria Sądej, która wystąpi 27 października na gali w Kopalni Soli w Wieliczce.

 

22-latka zdobywała złote medale Mistrzostw Polski w kadetkach (2012), juniorkach (2013, 2014), młodzieżowcach (2017) i seniorkach (2018). Srebrne krążki Mistrzostw Europy wywalczyła w kadetkach w 2012 roku i juniorkach w 2014 roku.

 

- Zdecydowanie chciałam już skończyć z amatorskim boksowaniem i myślałam o karierze zawodowej, aczkolwiek nie spodziewałam się, że los będzie chciał tak szybko mnie pchnąć w tym kierunku - powiedziała pięściarka pochodząca z Jastrzębia-Zdroju.

 

Sądej powiedziała, że przypadkowe spotkanie latem z promotorem Tomaszem Babilońskim sprawiło, że tak szybko zdecydowała się na występy na profesjonalnych ringach.

 

- Mówią, że przypadki chodzą po ludziach, ale ja wierzę w to, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Okres wakacyjny spędziłam w Świnoujściu pracując w restauracji "Torres" jako kelnerka. Pewnego pięknego dnia zawitał do nas promotor Tomasz Babiloński, a po krótkie rozmowie stwierdziłam, że nie mam nic do stracenia, a mogę tylko zyskać robiąc to, co kocham, czerpać z tego przyjemność, rozwijać się. Przypadkowe spotkanie okazało się rozpoczęciem nowego etapu w moim życiu. Mam nadzieję, że bardzo owocnego - dodała.

 

Utytułowana młoda pięściarka wcześniej zamierzała pozostać w Świnoujściu, ale rozmowa z szefem Babilon Promotion sprawiła, że szybko wróciła do treningów w Jastrzębiu-Zdroju.

 

- Głowa musiała odpocząć od boksu, ale to nie znaczy, że w wakacje w ogóle nie trenowałam. Cieszę się, że mam obok siebie wspaniałych ludzi, którzy każdego dnia mobilizują do ciężkiej pracy. Skupiam się na swoim rozwoju sportowym, a kolejne sukcesy to zasługa m.in. trenera Jarosława Pietrzyka, z którym mam przyjemność współpracować od wielu lat. Jestem jego wychowanką i razem ze mną będzie szedł również po szczeblach zawodowego boksu - przyznała.

 

Podczas Underground Boxing Show X w Wieliczce Wiktoria Sądej spotka się z Dorotą Norek (2-0),

 

W przeszłości wielki sukcesy na ringach zawodowych odnosiły Agnieszka Rylik, Iwona Guzowska i Karolina Łukasik-Koszewska, a obecnie mistrzyniami świata są Ewa Brodnicka i Ewa Piątkowska.

 

- Najczęściej oglądałam walki Agnieszki Rylik i mam nadzieję, że kiedyś osobiście ją poznam. W boksie światowym widać, że kobiety mają ciężej, a wielu kibiców dyskryminuje płeć piękną. Wierzę, że ulegnie to zmianie, bo kobiety również potrafią się bić. Moją motywacją jest kariera słynnej Nicole Adams, mistrzyni olimpijskiej z Londynu i Rio, mistrzyni świata i Europy. A jeśli chodzi o debiut w Wieliczce, 125 metrów pod ziemią, to dla mnie kolejny krok w sporcie. Zawsze traktowałam wyjście do ringu jako nagrodę za ciężką pracę. Na razie żadnej presji na siebie nie nakładam, czas pokaże jak wysoko poprzeczka będzie postawiona - zakończyła Sądej.

 

Transmisja Underground Boxing Show X w Wieliczce w sobotę od godziny 20.00 w Polsacie Sport.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze