Liga Europy: Marazm Marsylii trwa. Porażka w prestiżowym starciu

W trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Europy rywalizacja Olympique Marsylii z Lazio Rzym zapowiadała sie jako jedna z najciekawszych. Faktycznie, emocji nie brakowało, ale kibice francuskiego zespołu mogą być kolejny raz rozczarowani postawą ekipy ze Stade Velodrome, która przegrała 1:2 i wciąż czeka na premierowy triumf w tych rozgrywkach.

Przed rozpoczęciem zmagań w grupie H wydawało się, że zarówno Marsylia oraz Lazio będą rozdawać karty, a szyki spróbuje pokrzyżować im Eintracht Frankfurt. Rzeczywistość jest zgoła odmienna, ponieważ niemiecki team może pochwalić się kompletem punktów, pokonując po drodze jednych i drugich.

W czwartkowy wieczór doszło zatem do starcia na przełamanie. Lepiej zareagowali piłkarze Lazio, którzy w poprzedniej kolejce przegrali wysoko z Eintrachtem aż 1:4. Już w 10. minucie prowadzenie gościom dał Wallece. W drugiej połowie rezultat podwyższył Felipe Caicedo.

W 86. minucie nadzieje gospodarzom na co najmniej remis stworzył Dimitri Payet, który strzelił gola kontaktowego. Kilka minut później marzeń o tym pozbawił ich rezerwowy Adam Marusić.

W tabeli Lazio ma na swoim koncie sześć punktów, natomiast marsylczycy są na trzeciej lokacie z jednym oczkiem za remis z Apollonem. Rewanż w stolicy Italii będzie dla zawodników Olympique ostatnią szansą na włączenie się do walki o awans do fazy pucharowej.

Olympique Marsylia - Lazio Rzym 1:3 (0:1)
Bramki: D. Payet (86.) - Wallece (10.), F. Caicedo (59.), A. Marusić (90.)

Żółte kartki: H. Sakai (44.), K. Strootman (46.), D. Payet (68.) - S. Radu (30.), S. Lulić (33.), M. Parolo (74.)

Marsylia: Steve Mandanda - Jordan Amavi (Bouna Sarr 80.), Boubacar Kamara, Adil Rami, Hiroki Sakai - Kevin Strootman, Luiz Gustavo - Lucas Ocampos, Dimitri Payet, Morgan Sanson (Clinton Njie 66.) - Kostas Mitroglou (Valere Germain 66.)

Lazio: Thomas Strakosha - Stefan Radu, Francesco Acerbi, Wallece - Senad Lulić, Sergej Milinković-Savić, Lucas Leiva (Adam Marusić 48.), Marco Parolo, Martin Caceres - Felipe Caicedo (Danilo Cataldi 74.), Ciro Immobile