Liga Europy: Trzecie zwycięstwo Dinama. Polacy grali po przerwie

Piłkarze Dinama Zagrzeb wygrali trzeci mecz w grupie D Ligi Europy. Tym razem wygrali w Trnavie ze Spartakiem 2:1. Damian Kądzior w zespole gospodarzy i Patryk Małecki w drużynie gości zagrali w ostatnich minutach tego spotkania.

Mecz rozegrano przy pustych trybunach stadionu w Trnavie. To kara nałożona na klub za rasistowski zachowanie kibiców podczas spotkania z Anderlechtem. Trener Radoslav Latal mówił, że to wielkie osłabienie drużyny gospodarzy i na boisku się to potwierdziło.

Zespół Neneada Bjelicy, który tak jak Latal pracował w polskiej ekstraklasie, wygrał 2:1 i po trzech kolejkach ma komplet zwycięstw. Dinamo jest o krok od awansu do fazy grupowej Ligi Europy, a na tym etapie rozgrywek (wcześniej Puchar UEFA) nie grało od 48 lat.

Polscy piłkarze grający w obu zespołach większość meczu obejrzeli z ławki rezerwowych. Patryk Małecki wszedł na boisko w 69. minucie, ale do gry gospodarzy wniósł niewiele. Pięć minut później w zwycięskiej drużynie pojawił się Damian Kądzior.