"BE ALIVE and Never Give up": Siódmiak i Kadziewicz pomogą młodzieży z ośrodków wychowawczych

Inne
"BE ALIVE and Never Give up": Siódmiak i Kadziewicz pomogą młodzieży z ośrodków wychowawczych
fot. Stowarzyszenieakademiasportu.pl

W niedzielę 29 października wystartuje druga edycja projektu "BE ALIVE and Never Give up", w ramach którego sportowcy, celebryci oraz specjalni goście organizują zajęcia sportowe dla młodzieży z ośrodków wychowawczych.

„BE ALIVE and Never Give up” jest projektem profilaktyczno-sportowym skierowanym do dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym. Idea stanowi odpowiedź na to zapotrzebowanie, a przez kształcenie pro-zdrowotnych postaw skupia się na uczeniu umiejętności konstruktywnego radzenia sobie z napięciami oraz stresem, pokazuje jak pracować w grupie i osiągać postawione cele.

 

Projekt pokazuje wzorce godne naśladowania oraz informuje jakie młodzież ma prawa i obowiązki oraz gdzie w sytuacjach kryzysowych może szukać pomocy. W realizację zaangażowały się znane osoby takie jak: Artur Siódmiak, Łukasz Kadziewicz, Tomasz Oświęciński czy  "NAVAL".

 

- Pracujemy z dzieciakami z ośrodków wychowawczych, które w którymś momencie życia gdzieś tam się pogubiły, ale po odbyciu swoich kar, zaczną od nowa z czystymi kartami. W tym roku oprócz "Kadzia", "Stracha" czy mnie, dołączył do nas policjant otwierający przed podopiecznymi możliwość pracy w tej instytucji w przyszłości. W nasze szeregi wszedł również były komandos GROM oraz autor trzech książek - "NAVAL". Jak nikt wie on, w jaki sposób najlepiej spożytkować negatywne emocje w codziennym życiu, tak by znalazły bezpiecznie ujście. W przyszłym roku chcemy zwrócić się również w stronę boksu i innych sportów walki - powiedział jeden z pomysłodawców projektu Artur Siódmiak.

 

- Jestem człowiekiem, który wszystko zawdzięcza siatkówce. Ta dyscyplina wykreowała mnie jako człowieka. Kiedyś myślałem, że dała mi bardzo dużo, a jeszcze więcej zabrała, ale nie jest to prawda, bo często sam sobie przeszkadzałem. Uważam też, że nie można zapominać o tych złych chwilach, tylko mieć je gdzieś z tyłu głowy, by w przyszłości było ich jak najmniej. W życiu bardzo często zbacza się z właściwej ścieżki, a będąc na marginesie trzeba wiedzieć, jak z niego uciec. W takich sytuacjach życie się nie kończy, a sport może być narzędziem prostującym różne rzeczy. Co istotne, nie trzeba mieć wcale dwóch metrów, by zostać siatkarzem czy szczypiornistą - można zresztą spróbować sił w boksie i tysiącu innych dyscyplin - powiedział jeden z ambasadorów akcji Łukasz Kadziewicz.

 

- Nawet jeśli nie zostanie się zawodowcem, to wartości wyniesione z maty, ringu czy parkietu zaprocentują w późniejszym życiu. Współzawodnictwo to jedna rzecz, ale można nauczyć się również funkcjonowania w grupie, tolerancji. "BE ALIVE and Never Give up" to projekt skierowany do ośrodków wychowawczych, ale każdy sportowiec, aktor, celebryta również ma swoją ciemną stronę i w swoim życiu przynajmniej raz skręcił nie w tym kierunku, co trzeba. Jest to więc okazja, by pokazać młodzieży, że nikt nie jest krystaliczny i zawsze jest nadzieja na poprawę - dodał.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

 

W 2017 r. Stowarzyszenie Akademia Sportu wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości zrealizowało pierwszą edycję projektu „BE ALIVE and Never Give up” w 10 Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych na terenie kraju, projektem objęto 600 uczestników. W aktualnej edycji projektu zaplanowane są spotkania w 20 placówkach na terenie całego kraju, przewidziana ilość uczestników to 2000 wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Socjoterapeutycznych.

 

Harmonogram 2. edycji "BE ALIVE and Never Give up":

 

Woj. Zachodniopomorskie
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Trzebież 29.10.2018
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Czaplinek 29.10.2018

 

Województwo Pomorskie
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Debrzno 30.10.2018
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Ustka 30.10.2018

 

Województwo Wielkopolskie
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Gniezno 5.11.2018
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Jaraczewo 5.11.2018

 

Województwo Dolnośląskie
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Sobótka 6.11.2018
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Kłodzko 8.11.2018

 

Województwo Opolskie
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Nysa 9.11.2018
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Namysłów 9.11.2018

 

Województwo Śląskie
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Rudy 10.11.2018
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Kalety 10.11.2018

 

Województwo Małopolskie
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 19.11.2018
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Łysa Góra 20.11.2018

 

Województwo Mazowieckie
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 4 Warszawa 21.11.2018
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 Warszawa 22.11.2018

 

Województwo Podlaskie
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Dąbrowa Białostocka 23.11.2018
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Augustów 24.11.2018

 

Województwo Warmińsko- Mazurskie
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Lidzbark Warmiński 25.11.2018

Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii 67 w Olsztynie 26.11.2019

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie