Czarnecki: Andrzej Niemczyk byłby dumny z łódzkiej siatkówki

Siatkówka

- Dzisiaj Łódź jest stolicą polskiej siatkówki. Nie dość, że dwa łódzkie kluby są na podium, to teraz Grot zdobył Superpuchar. Myślę, że Andrzej Niemczyk byłby bardzo dumny - powiedział wiceprezes PZPS Ryszard Czarnecki po meczu o Superpuchar Polski, który od tego sezonu nosi imię słynnego trenera. Grot Budowlani Łódź pokonał Chemik Police (3:2).

Bożena Pieczko: Łódź coraz bardziej wpisuje się w siatkarską mapę Polski. Czego można chcieć więcej, jeśli chodzi o Łódź?

Ryszard Czarnecki: Dzisiaj Łódź jest stolicą polskiej siatkówki. Nie dość, że dwa łódzkie kluby są na podium, to teraz Grot zdobył Superpuchar. Myślę, że Andrzej Niemczyk byłby bardzo dumny. Uważam, że z punktu widzenia rywalizacji to dobrze, że Chemik nie zawsze wygrywa. Silna liga kobiet to silniejsza reprezentacja. Zdobyliśmy medal na mistrzostwach Europy juniorek, zwiększa się zapotrzebowanie na siatkówkę kobiecą w kraju, co nas jako PZPS niezmiernie cieszy.

Zmiany w strukturach ligi, czyli zmniejszona liczba drużyn może wpłynąć na poziom rozgrywek?

Jest to pomysł, który większość klubów chciała. Mam nadzieję, że to przysłuży się polskiej kadrze. Zobaczymy jak ten pomysł się sprawdzi. Wielkie kluby wolą rywalizować z lepszymi ekipami. Z naszej perspektywy najważniejsze jest, aby polscy siatkarze i siatkarki występowali w wyjściowych składach.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Bożena Pieczko, MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie