Dwa gole Angulo, trzy punkty Górnika Zabrze

Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie Zagłębie Lubin 2:0 w niedzielnym meczu 13. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Zabrzanie wygrali pierwszy raz u siebie w tym sezonie. Goście w drugiej połowie grali w osłabieniu po czerwonej kartce Sasy Balica.

Z racji trudnej sytuacji gospodarzy w tabeli miejscowi kibice już przed meczem domagali się od swoich zawodników wygranej. Rzeczywiście podopieczni trenera Marcina Brosza zaczęli spotkanie ofensywnie, jednak tylko strzał Kamila Zapolnika z ostrego kąta sprawił problem lubińskiemu bramkarzowi. Do interwencji z bliska był też zmuszony Tomasz Loska, broniąc uderzenie Damjana Bohara. W 28. minucie gra została na krótko przerwana na skutek zadymienia stadionu przez zabrzańskich kibiców. 10 minut później było 1:0. Po faulu Jakuba Tosika na Zapolniku sędzia podyktował rzut karny dla Górnika, wykorzystany przez Igora Angulo.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Zagłębie straciło też zawodnika, bo po drugiej żółtej kartce do szatni odesłany został Sasa Balic.

Już po niespełna minucie gry po przerwie Angulo podwyższył prowadzenie zabrzan, pokonując Dominiak Hładuna głową po podaniu Jesusa Jimeneza. Rozpędzeni gospodarze, grający w dodatku w liczebnej przewadze, nacierali dalej i kilka razy Hładun był w poważnych tarapatach.

W 61. minucie hiszpański napastnik Górnika mógł zdobyć swojego trzeciego gola, jednak spóźnił się do piłki zagranej wzdłuż bramki przez Łukasza Wolsztyńskiego. Osłabieni goście mogli zdobyć honorowego gola w doliczonym czasie. Po rzucie wolnym Filipa Starzyńskiego z kilku metrów strzelił Patryk Tuszyński, ale Loska obronił i mecz skończył się wygraną Górnika 2:0.

Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: Angulo 38 (k), 46

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Kacper Michalski, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Daniel Liszka - Kamil Zapolnik (87. Konrad Nowak), Szymon Matuszek (51. Maciej Ambrosiewicz), Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez - Łukasz Wolsztyński (64. Rafał Wolsztyński), Igor Angulo

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Jakub Tosik (45. Patryk Tuszyński), Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balic - Dawid Pakulski, Adam Matuszczyk, Filip Starzyński, Filip Jagiełło (68. Mateusz Matras), Damjan Bohar (46. Damian Oko) - Bartłomiej Pawłowski

Żółte kartki: Zapolnik, Liszka - Tosik, Balic

Czerwone kartki: Balic (45+2)

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk). Widzów: 7 241