Zaczynała jak... Wlazły. 17-letnia siatkarka odkryciem Superpucharu Polski!

Siatkówka

W meczu o Superpuchar Polski siatkarki Chemika Police przegrały z Grot Budowlanymi Łódź 2:3, ale mimo tej porażki jedną z zawodniczek ekipy z Polic okrzyknięto odkryciem tego meczu. Atakująca Magdalena Stysiak urodziła się 3 grudnia 2000 roku, nie skończyła więc jeszcze osiemnastu lat.

Stysiak ma świetne warunki fizyczne – strona klubowa podaje wzrost 199, a strona ligi 203 cm. W meczu z Grot Budowlanymi zaprezentowała znakomity zasięg, skuteczność oraz dynamikę w ataku. Na 58 piłek, wywalczyła 26 punktów, co dało 45% skuteczności; do tego bilansu dołożyła jeszcze jeden punkt zdobyty blokiem.

 

– Starałam się utrzymać jak najlepszą skuteczność, jak najlepiej kończyć swoje ataki. Zabrakło trochę szczęścia i to niestety rywalki cieszą się ze zdobycia Superpucharu, a nie my – powiedziała po meczu atakująca Chemika.

 

W ekstraklasie siatkarek zadebiutowała już w wieku niespełna 16 lat – 13 listopada 2016 roku, w meczu z KSZO Ostrowiec (3:1), w którym wywalczyła dwa punkty. Później była wypożyczona do SMS Police, z którym sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski juniorek.

 

We wrześniu wystąpiła na mistrzostwach Europy juniorek (U–19), które rozegrano w Albanii. Polki wywalczyły brązowy medal, a Stysiak odebrała nagrodę dla najlepszej atakującej. W wygranym 3:2 meczu o brąz z Turcją zdobyła 23 punkty, a we wcześniejszym półfinale przeciwko Rosji – aż 34. Jej postępy dostrzegł również selekcjoner dorosłej reprezentacji Jacek Nawrocki, powołując młodą siatkarkę do szerokiego składu drużyny narodowej.

 

 

Swą przygodę z siatkówką rozpoczęła w Wieluniu, mieście z którego pochodzi jedna z największych gwiazd tej dyscypliny sportu – Mariusz Wlazły. Ciężko na tym etapie porównywać młodą zawodniczkę do tak znakomitego atakującego, możemy jednak życzyć Magdalenie Stysiak równie owocnej kariery. Kolejne siatkarskie wyzwania czekają ją już w zbliżającym się sezonie LSK. 

 

Najlepsze akcje Magdaleny Stysiak w meczu o Superpuchar Polski i rozmowa z zawodniczką w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze