Znamy nazwisko nowego trenera Zagłębia Lubin!

Piłka nożna
Znamy nazwisko nowego trenera Zagłębia Lubin!
fot. PAP

Ben van Dael został trenerem grającego w piłkarskiej ekstraklasie KGHM Zagłębia Lubin. Zastąpił zwolnionego w poniedziałek rano Mariusza Lewandowskiego. Holender został sprowadzony do Lubina latem, aby pracować w miejscowej Akademii Piłkarskiej.

Van Deal został sprowadzony do Zagłębia latem i miał zająć się szkoleniem młodzieży i rozwojem Akademii Piłkarskiej. I tak było do zeszłego tygodnia, kiedy włodarze klubu z Lubina mianowali go asystentem Lewandowskiego i w ostatnim ligowym meczu z Górnikiem Zabrze siedział na ławce trenerskiej. Po rozstaniu się z pierwszym szkoleniowcem pion sportowy postanowił, że Holender samodzielnie poprowadzi zespół w ekstraklasie.

 

Ma to być rozwiązanie tymczasowe, ale włodarze Zagłębia nie określili, na jak długo. „Nie chcemy wyznaczać sobie ram czasowych, aby nie wywierać dodatkowej presji” – krótko wyjaśnił w rozmowie z PAP rzecznik klubu Paweł Junory.

 

Najprawdopodobniej van Deal będzie prowadził Zagłębie do końca rundy jesiennej i to niezależnie, czy włodarze klubu podpiszą z jakimś trenerem wcześniej umowę czy nie. Nowy szkoleniowiec obejmie lubińską drużynę dopiero w przerwie zimowej.

 

Van Dael przez większość kariery pracował z młodymi zawodnikami. W sezonie 2017/2018 prowadził Vittese Arnhem U-19, a w przeszłości pracował także jako trener grup młodzieżowych i asystent trenera pierwszego zespołu w VVV Venlo. Nowy opiekun Zagłębia prowadził także na poziomie Eerste Divisie pierwszy zespół Fortuny Sittard. W roli pierwszego trenera w polskiej ekstraklasie zadebiutuje w niedzielę w spotkaniu z Koroną Kielce.

 

Po 13 kolejkach Zagłębie ma na koncie 17 punktów i w ligowej tabeli zajmuje dziewiąte miejsce.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze