Usyk - Bellew: Sparingpartner stawia na Ukraińca

Sporty walki

Niepokonany Mikael Lawal (8-0, 6 KO) miał okazję sparować z Tonym Bellew (30-2-1, 20 KO) oraz Oleksandrem Usykiem (15-0, 11 KO). Po tym, co widział, stawia na Ukraińca.

Już 10 listopada w Manchesterze dojdzie do hitowej walki w wadze junior ciężkiej. Dla wielu faworytem jest Ukrainiec, choć oczywiście nikt nie zamierza lekceważyć Anglika. Bellew wielokrotnie pokazywał, że lubi wygrywać, kiedy jest skreślany.

 

O zaletach i wadach obu pięściarzy przekonał się Nigeryjczyk Mikael Lawal. Niepokonany zawodnik wagi cruiser w przeszłości pomagał zarówno Bellew, jak i Usykowi. Na kogo stawia?

 

- Z tego, co widziałem i czego doświadczyłem, stawiam na Usyka. Nie zamierzam lekceważyć Bellew, ponieważ zrobiłem to przed jego walką z Davidem Haye'em. Kiedy sparowałem z Usykiem, to mogłem się więcej nauczyć. Z czasem przyzwyczaiłem się do niego, choć zawsze miałem problemy z mańkutami - przyznał.

 

Lawal docenia także Anglika.

 

- Ma czym uderzyć, a o tym wiele osób chyba nie wie. Tony ma wiele doświadczenia, jestem ciekawy, jak poradzi sobie z odwrotną pozycją przeciwnika. Prawdopodobnie zrobi to inaczej niż ja - dodał.
 
W załączonym materiale wideo zapowiedź walki Usyk - Bellew.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie