Nieudany powrót Lamparda na Stamford Bridge! Awans Chelsea

Kibice "The Blues" w fantastyczny sposób przywitali swoją legendę. Frank Lampard otrzymał królewskie powitanie, ale na boisku jego Derby County przegrało z Chelsea 2:3. Awans do kolejnej rundy Carabao Cup wywalczyły też Arsenal oraz Tottenham.

Frank Lampard rozpoczął nowy rozdział w swoim życiu. Został trenerem Derby County. W Championship idzie mu nieźle, bo jego drużyna zajmuje szóste miejsce, a w Carabao Cup (Puchar Ligi Angielskiej) wyeliminowała już Manchester United. W 1/8 finału Lamparda czekał jeszcze ważniejszy mecz, bo na Stamford Bridge z Chelsea. W klubie z zachodniego Londynu spędził aż trzynaście lat, wywalczył praktycznie wszystko, co mógł i został też najlepszym strzelcem w historii "The Blues"

Po niespełna 30 minutach mieliśmy remis 2:2, a wszystkie gole... strzelili piłkarze Derby County! Oczywiście Chelsea zrobiła wszystko, by utrudnić im zadanie, a obie bramkowe akcje miały podobny przebieg. Ruben Loftus-Cheek przytomnie zagrał do Davide Zappacosty, ten dośrodkował w pole karne, a jeden z obrońców pakował piłkę do własnej siatki. Najpierw zrobił to Fikayo Tomori (co ciekawe wypożyczony z ekipy "The Blues"), a następnie Richard Keogh.

Goście odpowiadali dwukrotnie - najpierw fatalne błędy Gary'ego Cahilla wykorzystał Jack Marriott, a następnie świetne podanie Masona Mounta (podobnie jak Tomori wypożyczony z Chelsea) wykorzystał Martyn Waghorn. Jeszcze przed przerwą gospodarze za sprawą Cesca Fabregasa ponownie objęli prowadzenie.

Atmosfera na trybunach była świetna, a kibice obu drużyn kapitalnie się bawili.

W drugiej połowie działo się już znacznie mniej, a Chelsea dowiozła korzystny wynik do końca.

Pozostali londyńscy giganci również nie zawiedli. Arsenal pokonał Blackpool 2:1, a jedną z bramek zdobył 18-letni Emile Smith-Rowe, a Tottenham ograł na wyjeździe West Ham United 3:1.

Wyniki środowych spotkań:

Arsenal - Blackpool 2:1 (Lichtsteiner 33, Smith-Rowe 50 - O'Connor 66)
Chelsea - Derby 3:2 (Tomori 5 [sam.], Keogh 21 [sam.], Fabregas 41 - Marriott 9, Waghorn 27)
West Ham United - Tottenham 1:3 (Perez 71 - Son 17, 54, Llorente 75)
Middlesbrough - Crystal Palace 1:0 (Wing 45+3)