Kolejna sensacja w Pucharze Polski! Wisła Sandomierz wyeliminowała Podbeskidzie

W meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski Wisła Sandomierz pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2. Drużyna z trzeciej ligi wygrała z przedstawicielem Fortuna 1 Ligi po dogrywce, a zwycięską bramkę zdobył w 118. minucie Kacper Piechniak.

Ekipa z Sandomierza to jedna z rewelacji obecnej edycji rozgrywek o Puchar Polski. Drużyna ze środka tabeli grupy IV trzeciej ligi we wcześniejszej rundzie wyeliminowała przedstawiciela ekstraklasy – Koronę Kielce. Tamto spotkanie również rozegrano w Sandomierzu i również zakończyło się ono zwycięstwem gospodarzy 3:2.

Tym razem sandomierzanie dwukrotnie uzyskiwali przewagę, najpierw po golu Wiktora Putina z karnego w pierwszej połowie, następnie po trafieniu na 2:1 Jarosława Piątkowskiego z rzutu wolnego. W siódmej minucie doliczonego czasu gry Michał Rzuchowski zdołał doprowadzić do dogrywki. W niej jednak decydujący cios należał do gospodarzy – Kacper Piechniak w 118 minucie strzałem głową ustalił wynik meczu na 3:2, pieczętując awans Wisły.

1/16 finału Pucharu Polski:

Wisła Sandomierz – Podbeskidzie 3:2 (1:0, 2:2)

Wisła: Stanisław Wierzgacz – Szymon Czerwiak (84. Jakub Siedlecki), Dawid Korona, Jakub Konefał, Paweł Bażant (67. Daniel Chorab), Jarosław Piątkowski, Marcin Sudy, Michał Kamiński, Piotr Ferens (57. Kacper Piechniak), Wiktor Putin (99. Piotr Poński), Damian Nogaj.
Podbeskidzie: Rafał Leszczyński – Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Dominik Jończy, Paweł Oleksy, Kacper Kostorz (67. Przemysław Płacheta), Guga Palawandiszwili, Adrian Rakowski (60. Michał Rzuchowski), Chopi (101. Jakub Bąk), Miłosz Kozak (46. Łukasz Sierpina), Grzegorz Goncerz.

Bramka: 1:0 Wiktor Putin (17–karny), 1:1 Grzegorz Goncerz (52–głową), 2:1 Jarosław Piątkowski (54–wolny), 2:2 Michał Rzuchowski (90+7), 3:2 Kacper Piechniak (118–głową).

Żółte kartki: Marcin Sudy (Wisła), Paweł Oleksy, Guga Palawandiszwili, Bartosz Jaroch (Podbeskidzie).

Sędzia: Marek Śliwa (Pińczów).