Gwiazdorzy PSG spóźnili się na mecz przez... El Clasico

W miniony weekend w hicie Ligue 1 Paris Saint-Germain grało na wyjeździe z Olympique Marsylia. Na przedmeczową zbiórkę spóźniło się dwóch piłkarzy mistrza Francji, Adrien Rabiot oraz Kylian Mbappe. Co ciekawe obaj panowie nie dotarli na czas przez spotkanie Barcelony z Realem Madryt.

Rabiot i Mbappe to pewniacy do gry w pierwszym składzie mistrzów Francji. Młodzi zawodnicy w dużej mierze stanowią o sile zespołu ze stolicy i wydawało się, że w bardzo ważnym meczu z Marsylią obaj zaczną od pierwszej minuty. Tak się jednak nie stało, dwójka zawodników usiadła na ławce, a na murawie zameldowała się dopiero po przerwie. Co więcej Mbappe trzy minuty po wejściu na plac gry otworzył wynik spotkania, które ostatecznie zakończyło się wygraną paryżan 2:0.

Mimo, że obaj spóźnili się tylko parę chwil, to Thomas Tuchel postanowił się być bardzo konsekwentny. Należy jeszcze dodać, że gdy Rabiot dowiedział się o decyzji szkoleniowca nie chciał uczestniczyć w rozgrzewce. Hiszpańskie media poinformowały, że przyczyną wpadki dwóch Francuzów było El ClasicoMbappe i Rabiot oglądali końcówkę spotkania, w którym Barcelona rozbiła na Camp Nou Real Madryt 5:1.

Całą sytuację skomentował w pomeczowym wywiadzie Julian Draxler, który dzięki spóźnieniu kolegów zaczął spotkanie od pierwszej minuty. - To sprawa między trenerem a nimi, ale szkoleniowiec pokazał, że drużyna jest ważniejsza od indywidualności - stwierdził.PSG zanotowało jedenaste zwycięstwo w lidze z rzędu, w tym sezonie jest nie do zatrzymania. Drugie w tabeli Lille traci do paryżan aż osiem punktów. Marsylia zajmuje piątą pozycję.