Kapitalne obrony Popiwczaka ozdobą najlepszej akcji hitu PlusLigi!

W najciekawszym sobotnim meczu 5. kolejki PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:1. Kilka akcji tego starcia było pokazem kapitalnej siatkówki. Wybraliśmy jedną z nich, naszym zdaniem najbardziej efektowną.

Sytuacja miała miejsce w trzecim secie, przy stanie 22:22. Zaczął od zagrywki Christian Fromm, dobrze przyjął Artur Szalpuk, a potem oglądaliśmy kapitalną wymianę, w której obie strony miały swoje szanse. Jej ozdobą były dwie kapitalne obrony Jakuba Popiwczaka, a całą akcję zakończył skuteczny atak Juliena Lyneela.

Jastrzębianie wygrali tę partię 27:25, uzyskali przewagę 2:1 w setach. W czwartej odsłonie również zwyciężyli, tym razem 25:21, co oznaczało wywalczenie kompletu punktów w rywalizacji z mistrzem Polski.