Manchester City przejechał się po "Świętych". Jubileuszowy gol Aguero

Manchester City rozbił kolejnego rywala w Premier League. Na Etihad Stadium gospodarze wygrali z Southampton 6:1 i w ligowej tabeli odskoczyli na dwa punkty Liverpoolowi. Swojego gola numer "150" w rozgrywkach strzelił Sergio Aguero. Jan Bednarek nie znalazł się w kadrze meczowej gości.

Manchester City w lidze wydawał się do do zatrzymania. Jak na razie udało się to w tym sezonuje jedynie ekipie Wolverhampton oraz Liverpoolowi, które potrafiły zremisować z "The Citizens". "The Reds" w sobotę zremisowali w hicie kolejki z Arsenalem, co dawało okazję podopiecznym Pepa Gaurdioli na odskoczenie rywalom z Anfield.

Pierwsze 20 minut to prawdziwa nawałnica ataków gospodarzy. W tym czasie mistrzowie Anglii strzelili trzy gole. Wynik otworzył... defensor "Świętych" Wesley Hoedt, który zanotował samobójcze trafienie. Podwyższył Sergio Aguero, ale największą pracę przy tej bramce zanotował Raheem Sterling. Anglik przedryblował kilku obrońców gości i wyłożył futbolówkę Argentyńczykowi.

Dla snajpera drużyny z niebieskiej części Manchesteru był to gol numer "150" w Premier League. Więcej w barwach jednego klubu mieli tylko Thierry Henry (175) oraz Wayne Rooney (183). Trzeciego gola dołożył David Silva. Wydawało się, że na Etihad Stadium dojdzie do prawdziego pogromu. Honorowe trafienie zaliczył po 30 minutach gry Danny Ings. Wykorzystał on rzut karny sprokurowany przez bramkarza City, Edersona. Gdy obie ekipy myślami były już w szatni kolejną bramkę dla "The Citizens" zdobył Sterling.

Po przerwie kilka ciekawych akcji zaprezentowali piłkarze Southampton, ale zamiast gola na 2:4, zrobiło się 5:1. Kapitalną, składną akcję Manchesteru City zakończył Sterling. Guardiola zdecydował się na kilka zmian, co spowodowało, że tempo meczu spadło. Wynik spotkania ustalił w samej końcówce Leroy Sane. Lider dowiózł wysoki wynik do końca i na dwa punkty odskoczył Liverpoolowi. Southampton ma zaledwie dwa oczka przewagi nad strefą spadkową.

Manchester City - Southampton 6:1 (4:1)

Bramki: Hoedt 6-sam, Aguero 12, D. Silva 18, Sterling 45+2, 67, Sane 90+1 - Ings 30-karny

Manchester City: Ederson - Walker, Stones (Komnpany 68'), Laporte, Mendy - B. Silva, Fernandinho (Delph 79'), D. Silva (Foden 72') - Sterling, Aguero, Sane

Southampton: Soares, Stephens, Hoedt, Bertrand - Ward-Prowse (Obafemi 73'), Hojbjerg, Lemina - Long, Redmond (Elyounoussi 74') - Ings (Armstrong 82')

Żółe kartki: Aguero - Ward-Prowse