Świetna postawa Kubiaka w Japonii! Intensywny weekend Polaka

Siatkówka
Świetna postawa Kubiaka w Japonii! Intensywny weekend Polaka
fot. PAP

To był pracowity weekend dla Michała Kubiaka, który występuje w lidze japońskiej w barwach Panasonic Panthers. Siatkarz reprezentacji Polski rozegrał dwa mecze ligowe, w których był najlepiej punktującym w swoim zespole.

W sobotę Pantery podejmowały u siebie Jtekt Stings. Mimo porażki w pierwszym secie, gospodarze stanęli na wysokości zadania i wygrali 3:1 (23:25,25:21,25:16,26:24). Kubiak zapisał na swim koncie 16 punktów. Dzień później, w niedzielę, kapitan naszej kadry wybiegł drugi raz na parkiet, aby tym razem zmierzyć się z siatkarzami Toyoda Gosei. Skończyło się na triumfie 3:0 (25:21,26:24,25:12), a nasz reprezentant zgromadził 15 oczek.

 

Po czterech seriach gier, z czego dwóch rozegranych 3 i 4 listopada, Kubiak i spółka są liderem tabeli z kompletem zwycięstw oraz punktów. O tym, że rozgrywki ligi japońskiej są wymagające świadczy fakt, że w poszczególnych drużynach można zauważyć takich zawodników jak Bułgar Georgi Bratoew (Jtekt Stings), Chorwat Igor Omrcen (Toyoda Gosei), Australijczyk Thomas Edgar (JT Thunders), Francuz Antonin Rouzier (Toray Arrows) oraz Dimitrij Muserskiy (VC Nagano).

 

W lidze japońskiej występuje dziesięć drużyn. Osiem najlepszych po 30 rozegranych kolejkach awansuje do fazy play-off.

 

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze