IBB Polonia Londyn ograła lidera

Siatkówka
IBB Polonia Londyn ograła lidera
fot. PAP

Trwa dobra passa IBB Polonii Londyn. Siatkarze Simona Loftusa od początku sezonu National Super 8s nie przegrali żadnego meczu, a w ostatnim, wyjazdowym spotkaniu pokonali prowadzący w tabeli Essex Blaze 3:2 (28:30, 25:17, 17:25, 25:21, 15:6).

To było trzecie zwycięstwo IBB Polonii w tym sezonie. Drużyna z Londynu zajmuje trzecie miejsce w tabeli, jednak wyprzedzające ją drużyny mają tylko dwa punkty przewagi, a rozegrały jeden mecz więcej.    

 

– Początek meczu nie należał do udanych. Zaczęliśmy niepewnie i pojawiło się sporo błędów własnych. Jednak gdy realizowaliśmy założenia taktyczne i działał nasz serwis przeciwnik miał sporo problemów. Myślę, że w ostateczności o naszym zwycięstwie przesądziła dobra zagrywka i blok – skomentował Patrik Selep, asystent trenera IBB Polonii Londyn.

 

W wyjazdowym meczu zawodnicy z Londynu mogli liczyć na wsparcie swoich wiernych fanów. Klub Kibica w zorganizowanej grupie udał się do hali przeciwnika, by zagrzewać do walki swój zespół.

 

– Wszyscy wyczekiwaliśmy tego spotkania na szczycie tabeli i dzięki uprzejmości sponsora klubu – firmie IBB Builders Merchants – mogliśmy pojechać na mecz zupełnie za darmo. Bardzo się cieszymy, że takie widowisko mogliśmy zobaczyć w hali. Zawodnicy dostarczyli wszystkim kibicom sporej dawki emocji i spotkanie zawierało wiele zwrotów akcji. Nasza drużyna pokazała chart ducha i pokonała przeciwnika, a my naszym dopingiem staraliśmy się jak najlepiej motywować ich do walki – powiedział Jan Płoszajski, prezes Klubu Kibica IBB Polonii.

 

Po wygranym meczu i powrocie do stolicy nie ma czasu na odpoczynek. Od początku tygodnia zawodnicy skupią się na przygotowaniach do kolejnego spotkania i pracy nad niektórymi elementami gry.

 

– Ostatnio borykaliśmy się ze sporą liczbą chorób w zespole, co wpływało na frekwencję na treningach. Mam nadzieję, że w najbliższym tygodniu w pełnym składzie będziemy przygotowywać się do zbliżającego się spotkania. W sobotę walczymy o kolejną rundę Pucharu Anglii we własnej hali, dlatego liczymy na wsparcie naszych kibiców – mówi Selep.

 

Kolejne spotkanie IBB Polonii Londyn zostało zaplanowane na sobotę, 10 listopada. W ramach kolejnej rundy Pucharu Anglii podopieczni Simona Loftusa zmierzą się z drużyną Onyx Londyn. Mecz rozegrany zostanie w domowej hali wicemistrza Anglii – Brentford Fountain Leisure Centre. 

 

– Zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki do naszej hali, do wspierania zawodników podczas ich ligowych i pucharowych występów. Pokażmy innym jak interesującą i emocjonującą dyscypliną jest ten sport i jak miło można spędzić czas kibicując naszym sportowcom – zachęca Płoszajski.

 

National Super 8s to najwyższa w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek siatkarskich w Anglii. IBB Polonia Londyn wygrywała te rozgrywki pięciokrotnie (1986, 2011, 2013, 2016,2017), a w poprzednim sezonie, szósty raz w historii zdobyła srebrny medal. 

 

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze