Liga Mistrzów: FC Porto ograło Lokomotiw Moskwa

W rozegranym w strugach padającego deszczu meczu grupy D Ligi Mistrzów piłkarze FC Porto wygrali z Lokomotiwem Moskwa 4:1. W składzie drużyny z Rosji całe spotkanie rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Dokładnie 81 sekund czekali kibice na pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Akcję na prawej stronie rozpoczęli Maxi Pereira i Moussa Marega, który ubiegł obrońców i wyłożył piłkę na piąty metr, a Hector Herrera dopełnił formalności, zdobywając pierwszą bramkę dla gospodarzy.

Piłkarze Lokomotiwu próbowali odrobić straty, ale ich akcje grzęzły gdzieś w okolicy pola karnego rywali, lub kończyły się niecelnymi strzałami. W 42. Minucie gracze FC Porto zademonstrowali im lekcję skuteczności.  Po stracie Igora Denisova, Herrera efektownie przerzucił piłkę nad obrońcami, dopadł do niej Marega i posłał piłkę po ziemi, między nogami bramkarza, podwyższając na 2:0.

Po przerwie inicjatywę przejęła drużyna z Moskwy. Ich ataki przyniosły efekt w 59. minucie. Po dośrodkowaniu Aleksieja Miranchuka z rzutu rożnego, obrońcy gospodarzy zlekceważyli Jeffersona Farfána, a ten niepilnowany,  strzałem głową pokonał Ikera Casillasa.

Spotkanie rozstrzygnęło się w 67. minucie. Wszystko rozpoczęło się od prostego błędu bramkarza Lokomotiwu Guilherme, który wybił piłkę wprost pod nogi Ólivera Torresa, ten zagrał do Jesúsa Corony, który strzałem z pola karnego strzelił gola na 3:1. W doliczonym czasie gry gospodarze dobili rywali. Do wybitej po rzucie rożnym piłki dopadł przed polem karnym rezerwowy Otávio i ładnym uderzeniem umieścił ją w siatce.

Piłkarze FC Porto odnieśli trzecie zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Dla piłkarzy Lokomotiwu była to czwarta porażka w fazie grupowej. Przed dwoma tygodniami w Moskwie ekipa z Portugalii wygrała 3:1. W drugim meczu 4. kolejki grupy D piłkarze FC Schalke 04 pokonali Galatasaray SK 2:0.

FC Porto – Lokomotiw Moskwa 4:1 (2:0)

Bramki: Herrera 2, Marega 43, Corona 67, Otavio 90+3 - Farfan 59

FC Porto: Iker Casillas – Maxi Pereira, Éder Militão, Yacine Brahimi (68. Otávio), Óliver Torres (84. Sérgio Oliveira), Moussa Marega, Alex Telles, Héctor Herrera, Jesús Corona (77. Hernâni), Danilo, Felipe

Lokomotiw: Guilherme – Bryan Idowu, Manuel Fernandes (46. Jefferson Farfán), Benedikt Höwedes, Grzegorz Krychowiak, Anton Miranchuk, Vedran Ćorluka, Vladislav Ignatyev, Éder (71. Fedor Smolov), Igor Denisov, Aleksei Miranchuk.