Liga Mistrzów: Hoffenheim uratował remis z Lyonem

TSG 1899 Hoffenheim rzutem na taśmę zremisował z Olympique Lyon 2:2 w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Przyjezdni zdołali doprowadzić do wyrównania w doliczonym czasie gry, mimo że od 51. minuty grali w osłabieniu.

Mimo deszczu na stadionie w Lyonie temperatura na boisku była niezwykle wysoka. Oba zespoły rozpoczęły bardzo ambitnie co i raz napierając na bramkę rywala. Gospodarze po raz pierwszy poważnie zagrozili ekipie Hoffenheim już w 20. minucie. Najpierw strzał z dystansu oddał Ferland Mendy. Bramkarz zdołał jedynie odprowadzić piłkę wzrokiem i przed utratą gola uratował go słupek. Dobijać próbował Nabil Fekir, ale trafił prosto w bramkarza. Po ogromnym zamieszaniu pod bramką piłka ponownie trafiła pod nogi tego piłkarza, a ten drugi raz już się nie pomylił.

Na tym strzelanie w pierwszej części spotkania się nie zakończyło. 11 minut później po rzucie rożnym przyjezdnych Olympique wyprowadził kontrę, którą wykorzystał Tanguy Ndombele. Piłka odbiła się od nóg Kevina Vogta i po rykoszecie wpadła do bramki Olivera Baumanna.

Emocje po przerwie nie opadły. W 50. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kasim Adams Nuhu. Mimo osłabienia piłkarze Hoffenheim nie spuścili głów. Nico Schulz wygrał walkę przy linii bocznej i wyprowadził akcję, którą precyzyjnym strzałem wykończył Andrej Kramaric nie dając szans bramkarzowi gospodarzy.

Kiedy już wydawało się, że gospodarze pewnie kroczą po komplet punktów w doliczonym czasie gry przyjezdni doskonale rozegrali stały fragment gry. Kramaric bardzo precyzyjnie dośrodkował piłkę w pole karne. Tam niepilnowany był Pavel Kaderabek, który z łatwością doprowadził do wyrównania.

Olympique Lyon - TSG 1899 Hoffenheim 2:2(2:0)
Bramki: Fekir 19, Ndombele 28 - Kramaric 65, Kaderabek 90+2

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Rafael, Jason Denayer, Marcelo, Jeremy Morel, Ferland Mendy - Tanguy Ndombele (88. Pape Cheikh), Lucas Tousart, Houssem Aouar - Memphis Depay (87. Bertrand Traore), Nabil Fekir (74. Moussa Dembele)

TSG 1899 Hoffenheim: Oliver Baumann - Kasim Adams, Kevin Vogt, Ermin Bicakcic - Pavel Kaderabek, Florian Grillitsch (57. Reiss Nelson), Kerem Demirbay (79. Havard Nordtveit), Nico Schulz - Ishak Belfodil (67. Adam Szalai), Joelinton - Andrej Kramaric

Żółte kartki: Denayer, Morel - Kasim, Grillitsch, Bicakcic, Kasim, Vogt, Joelinton

Czerwona kartka za dwie żółte: Kasim