Niedzielan: Kontuzja Glika wynika ze złego przygotowania fizycznego

Piłka nożna

We wtorek okazję do zaprezentowania się na boiskach Ligi Mistrzów mieli reprezentanci Polski Grzegorz Krychowiak i Kamil Glik. Ich zespoły jednak wysoko przegrały swoje mecze, a reprezentacyjny obrońca nabawił się kontuzji. Gdzie Andrzej Niedzielan dostrzegł problem naszych zawodników? - Problemy naszych reprezentantów wynikają z przemęczenia i złego przygotowania fizycznego - powiedział w studiu Ligi Mistrzów.

Lokomotiw Moskwa z Krychowiakiem w składzie został wysoko pokonany przez FC Porto (1:4). Polak w tym sezonie nie zachwyca na wypożyczeniu do Rosji.
 
- Grzegorz Krychowiak z ligi rosyjskiej to nie ten sam zawodnik, co z Sevilli. Zaliczył zdecydowany regres formy. Obecnie prezentuje się bardzo słabo. Zwłaszcza fizycznie, co zawsze było jego mocną stroną. Jeżeli Grzesiek prezentuje się słabo fizycznie, to umówmy się... nie jest to zawodnik pokroju Piotra Zielińskiego, który potrafi wygrać pojedynek jeden na jednego dzięki technice - zauważył Niedzielan.
 
Fatalne tygodnie ma za sobą także Glik, który po koszmarnej serii z AS Monaco doznał kontuzji w meczu z Club Brugge (0:4).
 
- Wydaje mi się, że kontuzja Kamila Glika wynika tylko i wyłącznie z przemęczenia. Doznał urazu mięśniowego po zagraniu piłki. Z tego wynika, że jest prawdopodobnie przemęczony - ocenił Niedzielan.
 
Wypowiedzi Andrzeja Niedzielana w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze