Mistrzyni olimpijska w judo zakończyła karierę

Sporty walki
Mistrzyni olimpijska w judo zakończyła karierę
fot. PAP

Złota medalistka igrzysk w Londynie w judo Japonka Kaori Matsumoto (57 kg) ogłosiła zakończenie kariery. Decyzję podjęła po nieudanym starcie w prestiżowym turnieju "Kodokan Cup". To był jej pierwszy występ po przerwie macierzyńskiej.

31-letnia Matsumoto jest dwukrotną mistrzynią świata - tytuły wywalczyła w 2010 i 2015 roku. Po sukcesie olimpijskim w Londynie w 2012 roku miała nadzieję na powtórzenie sukcesu cztery lata później w Rio de Janeiro, ale z Brazylii wróciła z brązowym medalem.

 

Po urodzeniu dziecka, na początku listopada Japonka wróciła na tatami i wystąpiła w Chibie w "Kodokan Cup", imprezie będącej jedną z kwalifikacji do japońskiej kadry na MŚ 2019 w Tokio. Niespodziewanie Matsumoto odpadła w pierwszej rundzie.

 

- W tym momencie szanse na mój start olimpijski w Tokio w 2020 roku są równe zeru - stwierdziła.

 

Z powodzeniem po przerwie macierzyńskiej do międzynarodowej rywalizacji w judo wracały m.in. Katarzyna Kłys, Chorwatka Marijana Miskovic-Hasanbegovic, Włoszka Rosalba Forciniti czy niedawno Francuzka Automne Pavia. Kilka tygodni temu, po prawie trzyletniej przerwie, na powrót zdecydowała się Węgierka Anett Meszaros, wicemistrzyni świata 2009-2010 i mistrzyni Europy 2010.

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze