Pamiętacie Kurka z Nysy? Niezwykła kariera polskiego siatkarza (WIDEO)

Siatkówka

Bartosz Kurek jest siatkarskim bohaterem ostatnich miesięcy. Walnie przyczynił się do zdobycia przez reprezentację Polski złotego medalu mistrzostw świata, otrzymał po tym turnieju nagrodę MVP, udanie rozpoczął ligowy sezon w barwach Stoczni Szczecin, wreszcie został uznany najlepszym siatkarzem Europy... Najważniejsze momenty jego kariery przypomnieliśmy w magazynie #7strefa.

Trudno w to uwierzyć, ale Kurek w poważnej siatkówce zaistniał już... 14 lat temu! W 2004 roku, w wieku 16 lat zadebiutował w PLS w klubie AZS Nysa, w którym występował u boku swojego ojca  Adama.

 

Kolejne lata to występy w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, PGE Skrze Bełchatów, wyjazdy zagraniczne i powroty na polskie parkiety do Asseco Resovii, PGE Skry i ostatnio do szczecińskiej Stoczni. Przede wszystkim jednak to spore sukcesy reprezentacyjne – mistrzostwo Europy (2009), triumf w Lidze Światowej (2012) oraz kilka medali ważnych imprez.

 

Kariera Kurka to jednak nie tylko wzloty, były również słabsze lata, przegrane turnieje, fala krytyki i efektowny powrót na szczyt w 2018 roku...

 

Siatkarska przygoda Bartosza Kurka od czasów AZS Nysa, aż do złota MŚ 2018 w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie