Ranking klubowy UEFA: Kazachstan wyprzedził Polskę

Piłka nożna
Ranking klubowy UEFA: Kazachstan wyprzedził Polskę
fot. PAP

W najnowszym rankingu klubowym opublikowanym przez UEFA, który jest wyznacznikiem występów poszczególnych drużyn w europejskich pucharach Polska spadła na 25. miejsce, a została wyprzedzona przez Kazachstan. Niestety, ale może być jeszcze gorzej...

W tegorocznych rozgrywkach europejskich Kazachstan ma jednego przedstawiciela, a jest nim FC Astana, która występuje w Lidze Europy (w ostatniej kolejce pokonała Jablonec 2:1) i jest liderem w swojej grupie. Jak powszechnie wiadomo nasze zespoły odpadły już w eliminacjach i przez to straciliśmy cenne punkty do rankingu UEFA.

 

Po zakończeniu kolejnych zmagań w Lidze Mistrzów i Lidze Europy w środku tygodnia, UEFA opublikowała najnowszy ranking, w którym Polska znalazła się na 25. miejscu. Lada moment możemy osunąć się jeszcze bardziej, ponieważ za naszymi plecami znajduje się Azerbejdżan, który w Lidze Europy jest reprezentowany przez Karabach Agdam. Jeżeli klub, którego zawodnikiem jest Jakub Rzeźniczak zdobędzie jakieś punkty w ostatnich dwóch kolejkach Ligi Europy, wówczas może wyprzedzić nasz kraj.

 

To nie koniec złych wiadomości. Ranking opiera się na punktach, które zostały zgromadzone przez kluby w pucharach na przestrzeni ostatnich pięciu lat. To oznacza, że Polska cały czas bazuje na sezonach 2014/2015, 2015/2016, a także 2016/2017, w których to Legia Warszawa oraz Lech Poznań grały w fazie grupowej Ligi Europy, a także w przypadku Wojskowych - w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Wówczas udało się zdobyć sporo punktów, które za chwilę przestaną mieć znaczenie, a w zamian zostaną wzięte pod uwagę wyniki naszych ekip w ostatnich latach.

 

Jeżeli zatem nasi pucharowicze w następnych sezonach powtórzą niechlubne wyniki z tego i poprzedniego roku, wówczas możemy zostać wyprzedzeni w rankingu m.in. przez Albanię, Izrael, Liechtenstein bądź Macedonię.

 

Liderem rankingu jest Hiszpania przed Anglią i Włochami. Zestawienie zamyka San Marino.

 

Ranking lig europejskich:

 

1. Hiszpania
2. Anglia
3. Włochy
4. Niemcy
5. Francja
6. Rosja
7. Portugalia
8. Belgia
9. Ukraina
10. Turcja
11. Austria
12. Holandia
13. Dania
14. Grecja
15. Szwajcaria
16. Chorwacja
17. Czechy
18. Cypr
19. Serbia
20. Szkocja
-------------------
25. Polska
26. Azerbejdżan
27. Izrael
28. Bułgaria
29. Rumunia
30. Słowenia
---------------------
50. Wyspy Owcze
51. Gibraltar
52. Irlandia Północna
53. Kosowo
54. Andora
55. San Marino

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze