Premierowa bramka Grosickiego w szalonym spotkaniu z Birmingham!

Kamil Grosicki w ostatnich tygodniach wrócił do składu Hull City, które fatalnie rozpoczęło sezon w Championship. Tygrysy wreszcie zaczęły zdobywać punkty, a w sobotę wywiozły punkt z Birmingham po szalonym spotkaniu. Reprezentant Polski wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 73. minucie, jednak gospodarze zdołali uratować punkt.

Słaby start sezonu w wykonaniu Hull City postawił zespół w trudnej sytuacji. Tygrysy znalazły się w strefie spadkowej i już w październiku mogły drżeć o swój los w Championship. Ostatnie tygodnie to jednak znaczna poprawa humorów w klubie.

Po siedmiu kolejnych spotkaniach bez zwycięstwa Hull zdobyło swój ósmy punkt w czterech meczach. Birmingham City prowadziło już 2:0 po dublecie Che Adamsa, jednak w drugiej połowie do roboty wzięli się goście. Dwa trafienia najskuteczniejszego w zespole Fraizera Campbella dały wyrównanie, a kilka minut później na upragnione prowadzenie wyprowadził ich Grosicki.

Gdy wydawało się, że Tygrysom uda się fantastyczny comeback, gwiazda gospodarzy skompletowała hat-tricka i ustaliła wynik spotkania. Warto zaznaczyć, że wówczas na boisku nie było obu strzelców goli dla przyjezdnych.

Dla Grosickiego był to premierowy gol w sezonie 2018/2019.