Turniej EIHC: Polska przegrała z Norwegią

Polscy hokeiści przegrali w Gdańsku z Norwegią 2:4 (0:1, 2:2, 0:1) w drugim sobotnim meczu turnieju EIHC o Puchar z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W pierwszym spotkaniu Austria pokonała po dogrywce Danię 2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0).

Piątkowe mecze gdańskiego turnieju zostały przerwane ze względu na uszkodzoną taflę – spotkanie Polski z Danią w 43. minucie przy stanie 1:0 dla biało-czerwonych, a konfrontacja Austrii z Norwegią po pierwszej tercji (Austriacy prowadzili 1:0) - i następnie uznane za nierozegrane.

W niedzielnych potyczkach Dania zmierzy się o godz. 13 z Norwegią, a o 17.30 Polska zagra z Austrią.

Polska – Norwegia 2:4 (0:1, 2:2, 0:1).

Bramki: 0:1 Jakob Lundell Noer (18), 0:2 Kristian Ostby (26), 0:3 Endre Medby (30), 1:3 Dominik Paś (33), 2:3 Bartłomiej Neupauer (35), 2:4 Andreas Heier (56).

Kary – Polska - 20, Norwegia – 10 minut.