Zieliński o krok od podpisania nowego kontraktu. Ma otrzymać ogromną podwyżkę

Piłka nożna

Jak podaje portal spazionapoli.it, Piotr Zieliński dogadał się z władzami SSC Napoli w kwestii podpisania nowego kontraktu. Wiąże się to z olbrzymią podwyżką dla reprezentanta Polski, który obecnie zarabia w klubie z Kampanii 1,1 mln euro.

Włoski serwis poświęcony klubowi z Neapolu twierdzi, że przedłużenie umowy przez 24-latka ze swoim pracodawcą jest tylko kwestią czasu. - Napoli i Zieliński ustalili warunki nowego kontraktu, który ma obowiązywać do 2023 roku. Polski zawodnik na mocy nowej umowy ma zarobić 3,5 mln euro za sezon gry. Tym samym jego zarobki mocno wzrosną, bo aż o 2,4 mln euro - podaje spazionapoli.it.

 

Negocjacje pełnomocników Zielińskiego z władzami Napoli ciągnął się od kilku miesięcy. W ostatnim czasie nabrały one jednak rozpędu ze względu na prośbę Carlo Ancolettiego, któremu zależy, żeby utalentowany pomocnik został na dłużej w jego zespole. Włoski trener poprosił działaczy, żeby pertraktacje z graczem pochodzącym z Ząbkowic Śląskich potraktować priorytetowo.

 

39-krotny reprezentant Polski przeniósł się do Napoli ponad dwa lata temu. Neapolitańczycy zapłacili wówczas Udinese Calcio 14 mln euro, a pomocnik związał się kontraktem do 2021 roku. Jak na razie nie wiadomo, co z klauzulą odstępnego, która była kością niezgody. Obecna wynosi 65 mln euro, ale Napoli chce ją znacznie podnieść. Padła nawet zawrotna kwota 150 mln euro. - Chcą troszkę za wysoką klauzulę, ale myślę, że się dogadamy - stwierdził Zieliński w wywiadzie z Mateuszem Borkiem po meczu Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain (2:2).

 

W tym sezonie Zieliński rozegrał 14 meczów i strzelił dwa gole, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Serwis transfermarkt.de wycenia go na 40 mln euro.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie