PŚ florecistów: Polska drużyna na 11. miejscu w Bonn

Polscy floreciści zajęli 11. miejsce w zawodach drużynowych Pucharu Świata w Bonn. W turnieju inaugurującym sezon 2018/19 najlepsi okazali się Amerykanie, którzy w finale pokonali Włochów 45:32.

Biało-czerwoni, w składzie: Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski (obaj Wrocławianie), Michał Siess i Krystian Gryglewski (obaj Fundacja Gdańska Szkoła Floretu), rozpoczęli zmagania od zwycięstwa nad Hiszpanami 45:26 w 1/16 finału, a w kolejnej rundzie ulegli Chińczykom 43:45.

W spotkaniach o miejsca 9-16 zawodnicy fechmistrza Stanisława Szymańskiego pokonali najpierw Węgrów 44:40, następnie przegrali z Rosjanami 25:45, by w meczu o 11. lokatę wygrać z Egipcjanami 45:38.

Indywidualnie najwyżej został w sobotę sklasyfikowany 17-letni Maciej Bem (AZS AWF Poznań), który zajął 42. miejsce. W drużynie jednak nie wystąpił