UFC: Wielki konflikt zażegnany? Cerrone ustanowił dwa rekordy!

Sporty walki

Donald Cerrone (34-11-1NC, 9 KO, 17 SUB) pokonał już w pierwszej rundzie Mike'a Perry'ego (12-4, 11 KO) na gali UFC Fight Night w Denver. Tym samym przeszedł do historii amerykańskiego giganta...

Co-main event gali UFC w Denver zapowiadał się fascynująco z wielu względów. Miejscowego bohatera Donalda Cerrone i Mike'a Perry'ego łączył konflikt, do jakiego doszło stosunkowo niedawno. Ten pierwszy od dłuższego czasu reprezentował klub Jackson Wink MMA i w nim przygotowywał się do kolejnych walk. Znacznie później trafił tam Perry, a kiedy organizacja stwierdziła, że zestawi tę dwójkę, "Kowboj" słusznie zauważył, że w takim razie nie może przebywać z nim w jednym pomieszczeniu. Pewnie spodziewał się, że główni trenerzy staną za nim murem. I się przeliczył.

Mike Winkeljohn powiedział, że nie może wyrzucić Perry'ego, gdyż ten... mu płaci, a on potrzebuje pieniędzy. Tym samym Cerrone został wyrzucone z miejsca, które trochę dla niego znaczyło. Później skrytykował jeszcze sposób zarządzania placówki przez Winkeljohna, twierdząc, że teraz każdy prosto z ulicy może przyjść i za odpowiednią zapłatą posparować z byłą mistrzynią Holly Holm, co kiedyś było abstrakcją. Perry także wziął tę sprawę osobiście i zapewniał, że chce sprawić rywalowi jak największy ból w oktagonie.

Po trzech minutach szachów w stójce Perry sprowadził walkę do parteru, lądując w pozycji bocznej. Bardzo szybko jednak Cerrone odwrócił rywala, samemu znajdując się w dogodnym położeniu. Szybko przeszedł do prób skończenia, ale jego trójkąt został przez przeciwnika obroniony. "Kowboj" zdawał się tym nie przejmować, gdyż chwilę później wybrał rękę Perry'ego i zaatakował balachą. "Platynowy" spróbował go rozbić, ale to nie polepszyło jego sytuacji.

Cerrone miał bardzo ciasno dopiętą technikę, aż w końcu rywal musiał odklepać na 15 sekund przed końcem rundy.

 

Tym samym "Kowboj" ma na koncie najwięcej wygranych w historii UFC (21, wcześniej dzielił rekord z Michaelem Bispingiem) oraz najwięcej skończeń (15, dzielił rekord z Vitorem Belfortem i Andersonem Silvą).

 

Wynik walki:


Donald Cerrone (34-11-1NC, 9 KO, 17 SUB) pokonał przez poddanie (balacha) w pierwszej rundzie Mike'a Perry'ego (12-4, 11 KO)

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie