Był przeciek? Złota Piłka dla Modricia

Piłka nożna
Był przeciek? Złota Piłka dla Modricia
fot. Cyfrasport

Francuski dziennikarz Eric Mamruth nie wytrzymał. Dotarł do wyników głosowania na najlepszego piłkarza świata i, choć zliczył tylko połowę głosów, wyniki opublikował na swoim profilu na Twitterze. Wg. niego Złotą Piłkę ma otrzymać Luka Modrić, a w czołowej trójce nie ma Cristiano Ronaldo.

Od 2008 roku plebiscyt zdominowało dwóch piłkarzy, Złotą Piłkę zdobywali Argentyńczyk Lionel Messi albo Portugalczyk Cristiano Ronaldo.  Tym razem ma być inaczej, o czym eksperci mówią i piszą przynajmniej od zakończenia finałów mistrzostw świata w Rosji, na których Argentyna i Portugalia nic nie ugrały. 

 

Zwycięzcę plebiscytu na najlepszego piłkarza świata upatrywano więc wśród zawodników z czołowych ekip rosyjskiego mundialu, szczególnie z tych, które grały w finale. I jak wynika z tajnych informacji, które Mamruth zdecydował się opublikować, tak właśnie będzie. Po zliczeniu połowy głosów w wyścigu po Złotą Piłkę prowadzi wicemistrz świata Chorwat Luka Modrić. Za nim są dwaj mistrzowie z Francji - Raphael Varane i Kylian Mbappe. Dla Messiego i Ronaldo ma zabraknąć miejsca na podium.

 

Oficjalnie zwycięzcę poznamy 3 grudnia podczas ceremonii w Paryżu. 

 

 

 

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze