Puncher Extra Time: Transmisja na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport

Sporty walki
Puncher Extra Time: Transmisja na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport
fot. Polsat Sport

Głównymi tematami poniedziałkowego magazynu Puncher Extra Time będą wydarzenia minionego weekendu. Eksperci Polsatu Sport podsumują zarówno galę w Koninie jak i tę w Manchesterze, natomiast w części poświęconej wszechstylowej walce wręcz głos zabiorą uczestnik KSW 46 Marian Ziółkowski oraz najlepszy polski półciężki w UFC Jan Błachowicz.

Już 1 grudnia tego roku w Arenie Gliwice dojdzie do kolejnej gali pod szyldem KSW. Jednym z uczestników wydarzenia z numerem "46" będzie Marian Ziółkowski (19-7, 5 KO, 12 SUB), który skrzyżuje rękawice z Grzegorzem Szulakowskim (9-2, 2 KO, 5 SUB). "Golden Boy" będzie z pewnością chciał zrewanżować się za nieudany debiut w największej polskiej organizacji - w czerwcu tego roku uległ aktualnemu mistrzowi wagi piórkowej Kleberowi Koike Erbstowi (24-4-1, 2 KO, 20 SUB).

 

Prowadzący magazyn wraz z gośćmi zastanowią się również nad niezwykle ciekawą sytuacją w kategorii półciężkiej największej światowej organizacji UFC. Jan Błachowicz (23-7, 5 KO, 9 SUB) może czuć się nieco pokrzywdzony, gdyż mimo posiadania na koncie czterech zwycięstw z rzędu, został wyprzedzony w rankingu przez Anthony\'ego Smitha (31-13, 17 KO, 11 SUB), który dzięki pokonaniu Volkana Oezdemira (15-3, 11 KO, 1 SUB) zaliczył awans o aż osiem lokat! Co prawda ostatni z wymienionych spadł w zestawieniu za Polaka, ale na pierwsze miejsce dość nieoczekiwanie powrócił Jon Jones (22-1-1 NC, 9 KO, 6 SUB), pauzujący wcześniej za stosowanie dopingu, i zepchnął tym samym "Cieszyńskiego Księcia" o jedną pozycję.

 

W części poświęconej boksowi Janusz Pindera i Maciej Miszkiń podsumują emocje związane z wydarzeniami ostatnich kilku dni, a było ich co niemiara! W piątek na gali w Koninie udany debiut w zawodowym ringu zaliczył walczący ze złamaną ręką Igor Jakubowski (1-0). Swój pojedynek wygrał również Nikodem Jeżewski (16-0-1, 11 KO), który zmierzył się z niezwykle odpornym na ciosy Bryantem Lancem (12-5, 5 KO). W ostatniej walce tego wydarzenia triumfował zaś Kamil Gardzielik (9-0, 3 KO) i przedłużył swoją serię bez porażki.

W sobotę oczy całego bokserskiego świata zwróciły się w stronę Manchesteru, gdzie doszło do hitowego starcia Ołeksandra Usyka (16-0, 12 KO) z Tonym Bellew (30-3-1, 20 KO) w wadze półciężkiej. Co prawda, Brytyjczyk zaskoczył wszystkich obserwatorów świetnie wchodząc w walkę i strasząc przeciwnika mocnymi kontrami, jednak później wyraźnie opadł z sił i przewaga coraz wyraźniej zaczęła rysować się po stronie Ukraińca, który zakończył pojedynek w ósmej rundzie, po morderczej kombinacji ciosów: prawy prosty i lewy sierpowy. Teraz wiele wskazuje na to, że kolejnym krokiem w karierze Usyka będzie przejście do kategorii ciężkiej i rzucenie wyzwania Anthony\'emu Joshule(22-0, 21 KO).

 

Prowadzący: Artur Łukaszewski i Łukasz Jurkowski.


Goście: Marian Ziółkowski (uczestnik KSW 46), Jan Błachowicz (UFC), Janusz Pindera i Maciej Miszkiń (po galach w Koninie i Manchesterze).

 

Transmisja magazynu sportów walki Puncher Extra Time od godziny 22.00 w Polsacie Sport.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie