Ellis zawodnikiem Stali Gorzów

Żużel
Ellis zawodnikiem Stali Gorzów
fot. Cyfrasport

Brytyjczyk Adam Ellis będzie w sezonie 2019 pełnił rolę zawodnika rezerwowego w ekstraligowej Stali Gorzów. 22-letni żużlowiec przeszedł do Gorzowa z Ostrovii Ostrów – poinformował we wtorek klub.

Adam Ellis urodził się w 1996 roku we francuskim mieście Marmande, ale reprezentuje Wielką Brytanię. Przygodę z motorami rozpoczynał na torach trawiastych w 2009 roku. Na klasycznym żużlu ściga się od 2012 r.
 
„Jestem zadowolony, że będę zawodnikiem jednego z największych klubów w Polsce. Zamierzam ciężko pracować i dobrze przygotować się do kolejnego sezonu” - powiedział klubowemu portalowi Ellis.
 
Ellis jest trzecim nowym zawodnikiem zakontraktowanym przez klub z Gorzowa. W ubiegłym tygodniu do składu wicemistrzów Polski dołączyli dwaj Duńczycy - Anders Thomsen i Peter Kildemand Thomsen, którzy będą podstawowymi zawodnikami Stali. Pierwszy wcześniej jeździł w pierwszoligowym Wybrzeżu Gdańsk, drugi reprezentował barwy Unii Tarnów.
 
Wcześniej Stal przedłużyła umowy z krajowymi seniorami: Bartoszem Zmarzlikiem, Szymonem Woźniakiem i Krzysztofem Kasprzakiem.
 
Z gorzowskim klubem po tegorocznym sezonie rozstał się Słowak Martin Vaculik, który podpisał dwuletni kontrakt z Falubazem Zielona Góra. Z Gorzowa odeszli także: Grzegorz Walasek do Ostrovii Ostrów Wlkp. i Szwed Linus Sundstroem do Stali Rzeszów. 
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie