LSK: Kolejne zwycięstwo Developresu. Pałac mocny tylko w pierwszym secie

Developres SkyRes Rzeszów wygrał 3:1 (21:25, 25:17, 25:23, 25:16) z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz. To drugie zwycięstwo rzeszowianek w tym sezonie. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Katarzyna Zaroślińska-Król.

Developres rozpoczął sezon od bardzo pewnego zwycięstwa 3:0 nad ekipą KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W drugiej kolejce musiał jednak uznać wyższość Grota Budowlanych Łódź po bardzo zaciętym starciu zakończonym tie-breakiem. Bydgoszczanki nadal czekają na pierwszą wygraną. Na inaugurację doznały porażki 2:3 z drugą z łódzkich drużyn, czyli ŁKS. W kolejnym meczu gładko uległy Chemikowi Police.

Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji był Developres. Po wyrównanym początku gospodynie rzeczywiście uzyskały bezpieczną, czteropunktową przewagę. Siatkarki Pałacu stopniowo odrabiały straty, aż za sprawą doskonałej zagrywki i ataku Moniki Fedusio doprowadziły do remisu. Przyjezdne napędziły się i rozstrzygnęły seta na swoją korzyść.

W drugi secie rzeszowianki ponownie rozpoczęły od prowadzenia. Duża w tym zasługa Helene Rousseaux, która doskonale radziła sobie na siatce. Przyjezdne nie potrafiły po raz drugi w tym meczu zniwelować przewagi. Im bliżej było końca seta, tym większe było prowadzenie gospodyń. Ostatecznie wygrały one aż 25:17.

Set numer trzy był zdecydowanie najbardziej wyrównany. Jego losy ważyły się w samej końcówce. Walka prawdopodobnie toczyłaby się na przewagi, gdyby nie obrona Agaty Sawickiej i kolejny skuteczny atak Rousseaux, który zakończył partię. Następna odsłona była już popisem siły Developresu. Siatkarki Pałacu nie były w stanie w jakikolwiek sposób zagrozić rzeszowiankom i musiały uznać ich wyższość 16:25.

Developres SkyRes Rzeszów - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:17, 25:23, 25:16)

Developres SkyRes Rzeszów: Jelena Blagojević, Magdalena Hawryła, Katarzyna Żabińska, Helene Rousseaux, Kamila Witkowska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Agata Sawicka (L) oraz Petya Barakowa, Michaela Mlejnkova, Agnieszka Rabka, Kinga Hatala

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Magdalena Mazurek, Monika Fedusio, Marta Ziółkowska, Patrycja Polak Balmas, Ewelina Krzywicka, Natalia Misiuna, Jagła (L) oraz Małgotrzata Andersohn

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król