Krychowiak: Były momenty bardzo dobrej gry

- Były momenty bardzo dobrej gry w tym spotkaniu. Brakowało nam stabilizacji, żeby utrzymać odpowiedni poziom przez 90 minut - powiedział pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak po przegranym meczu z Czechami 0:1.

Marcin Feddek: Czy jesteś zadowolony ze swojej gry?

Grzegorz Krychowiak: Nigdy nie oceniam gry pod względem indywidualnym. Liczy się jak zaprezentowała się drużyna, ponieważ gdybyśmy wygrali każdy byłby chwalony. Były momenty bardzo dobrej gry w tym spotkaniu. Brakowało nam stabilizacji, żeby utrzymać odpowiedni poziom przez 90 minut. Co do mojego występu, to nie jestem z niego zadowolony.

Dlaczego tak mało agresji było w środku boiska?

Uważam, że w pewnych momentach były za duże odległości między zawodnikami. Dlatego mogło się wydawać, że było w naszej grze mniej walki. Każdy zostawił dużo zdrowia i walczył za dwóch.

Z czego w takim razie te odległości wynikają?

Z pewności siebie, z komunikacji między nami, z wzajemnego podpowiadania. Kwestia dokładnego ustawiania się na boisku jest bardzo istotna. Dlatego obronę powinno się oceniać przez pryzmat grę na innych pozycjach. W grze wszystkich formacji brakowało agresywności wobec rywala z piłką.

Cała rozmowa dostępna w załączonym materiale wideo.